Setkání Stretnutie 2018

V Městském divadle Zlín proběhne ve dnech 14.-19. května 23. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie. Patronem letošního ročníku je Radim Vizváry, známý český mim, performer, režisér, pedagog a choreograf.

Setkání Stretnutie 2018

Radim Vizváry patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě. Na festivalu se představí s inscenací Sólo, za kterou získal prestižní Cenu Thálie, a festival s ní zahájí. Uvidíte ho také v inscenaci Pejprbój.

Dalšími zajímavými hosty festivalu budou Slovácké divadlo Uherské Hradiště s novinkou Přes ploty, Slovenské komorné divadlo Martin s inscenací Vojna nemá ženskú tvár, Cirk La Putyka s novocirkusovou básní Up End Down oceněnou Cenou Divadelních novin jako Inscenace roku 2010 v kategorii Tance a balet nebo Národní divadlo Brno s dramatem U Kočičí bažiny - v něm se představí také zlínští herci Helena Čermáková, Hana Tomáš Briešťanská a Tomáš David.

Poprvé vyrostou dvě festivalová šapitó. První bude v parku za divadlem a konat se v něm budou koncerty (Franc Alpa, Brajgel, Fresh Minute, Tančírek) a Slam poetry, druhé divadelníci postaví v parku před vilou Tomáše Bati, aby se v něm odehrála ďábelská podívaná Majster a Margaréta v podání divadla Teatro Tatro.

Na program divadelníci zařadili i oblíbené Masterclass. Pod vedením zkušeného lektora Marka Malůška proběhne pětidenní fotografický workshop. Dále jsou připravena tři tématická setkání s odborníky z divadelní branže: dramaturgem Vladimírem Fekarem, divadelním manažerem Petrem Michálkem a uměleckým šéfem Cirku La Putyka a hercem Rostislavem Novákem.

Česko-slovenský divadelní festival Setkání Stretnutie se zaměřuje na konfrontaci současné inscenační tvorby v Čechách a na Slovensku. Cílem festivalu je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků, tvůrčích týmů, ukázat výsledky vzájemné spolupráce, vyvolat diskusi o vzájemném dialogu české a slovenské divadelní kultury.

Generální partnerem 23. ročníku festivalu je Česká zbrojovka. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Doprovodný program festivalu bude opět celý zdarma.

Program sledujte na webu Městského divadla Zlín.

Termíny

  • 14. 5. 2018 - 19. 5. 2018

Adresa

Městské divadlo Zlín
třída Tomáše Bati 4091/32
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 636 111, +420 577 636 207
e-mail: divadlo@divadlozlin.cz
www: www.divadlozlin.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí