Karlovský gastrofestival 2018

Užijte si 3,5 km chutí a vůní a těšte se opět na ochutnávky krajových specialit, soutěž frgálů a klobás, farmářský trh, kuchařské show či frgálovou manufakturu.

Karlovský gastrofestival 2018

Michelinské menu
Každoročně je součástí festivalu i speciální doprovodný program pro náročné gurmány ve Spa hotelu Lanterna. V minulých ročnících už se v Lanterně vystřídalo několik michelinských kuchařů z ČR, Maďarska, Itálie, Německa i Rakouska.

Tento rok to však bude poprvé, co si budete moci vychutnat pokrmy z pera šéfkuchaře ověnčeného hned dvěma michelinskými hvězdami. Kuchyni talentovaného Nicolase Decherchi, šéfkuchaře vyhlášené restaurace Paloma Mougins (Francie) a Paloma Průhonice (ČR) budete moci ochutnat v sobotu 6. 10. při Michelinské galavečeři a v neděli 7. 10. při Michelinském obědě.

Na počest letošních oslav 100. výročí založení České republiky připravil Spa hotel Lanterna  také speciální galavečeři věnovanou vzpomínce na gastronomii začátku minulého století.

Další program
Vrcholem festivalu bývá soutěž o nejlepší frgál, při níž porotci i návštěvníci každoročně ochutnávají a hodnotí desítky těchto typických valašských koláčů od profesionálů i domácích pekařek.

Oblíbeným zpestřením gastrofestivalu je také takzvaná frgálová manufaktura, v níž si mohou děti i dospělí pod vedením profesionálních pekařek Resortu Valachy sami vyzkoušet výrobu valašských frgálů a odvézt si je jako stylový suvenýr s sebou domů.

Karlovský gastrofestival se během uplynulých let zařadil mezi největší gastro akce svého druhu v ČR. 

Na gastrofestivalu se platí jednotným platidlem Valašský gastroš. Ten si můžete vyměnit na každé gastro zastávce (1 gastroš = 20 Kč). Vstup na Karlovský gastrofestival je zdarma.

Termíny

  • 6. 10. 2018 - 7. 10. 2018

Adresa

Velké Karlovice

Kontakt

www: www.karlovskygastrofestival.cz ; https://www.facebook.com/ResortValachy

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí