ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA

Naposledy poměří své síly študáci a kantoři v recesistické muzikálové retro komedii Městského divadla Zlín Škola základ života ve čtvrtek 14. února. Derniéra začíná v 19 hodin ve Velkém sále. Vydejte se s divadelníky a za zvuků voicebandů a hravých písniček Maria Buzziho ještě jednou do reálného gymnázia konce první republiky a připomeňte si nezničitelný studentský smysl pro legraci!

ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA

Termíny

  • 14. 2. 2013 • 19:00

Vstupné

230 Kč / 210 Kč

Adresa

Městské divadlo Zlín
třída Tomáše Bati 4091/32
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 636 111, +420 577 636 207
e-mail: divadlo@divadlozlin.cz
www: www.divadlozlin.cz

Další informace

Škola základ života

Škola základ života v režii umělecké šéfky Hany Mikoláškové se odehrává na scéně v podobě stadionu Letná. Tam totiž celý příběh začal, trénoval tam autor hry Jaroslav Žák, který byl mimo jiné i sportovní reprezentant.V hlavních rolích se naposledy objeví Marek Příkazký coby student Jindřich Benetka a Gustav Řezníček jako kantor Armand Cafourek.

Oproti původní dramatizaci je děj hry posunutý v čase o jeden rok. "Původně je to školní rok 1937/38 a my jsme vše posunuli do školních let 1938/1939. Je to školní rok plný překvapení, protože politická situace přinesla mnohá ale. O politice to ale vůbec nebude. Bude to o tom, jak študáci sami bojují neustále ten věčný boj, aby nedostali kouli. A když už do toho prosákne politika a vnější tlaky, tak se proti tomu brání naprosto nezničitelným způsobem humoru a shazováním všeho, což je typicky česká vlastnost, která nám pomáhá přežít cokoliv," přibližuje režisérka, která představení postavila jako sportovní utkání na intelektuální i fyzické rovině mezi študáky a kantory.

Škola základ života měla premiéru před rokem. Za sebou má několik desítek repríz včetně pěti zájezdů a pobavila patnáct tisíc diváků.

Přijďte na derniéru v róbě á la 30. léta minulého století!
Všechny ženy a také ti, kteří přijdou do divadla ve stylovém a „originálním“ oblečení, získají slevu 50% na vstupenku. Zároveň jsou po představení ve 21.30 hodin srdečně zváni na rozlučkový „maturitní“večírek s herci v divadelním klubu.
 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí