Koncert Bigbandu Jardy Vinklárka

Tanečně poslechový večer v rytmu swingu a jazzu.

Koncert Bigbandu Jardy Vinklárka

Termíny

  • 28. 7. 2013 • 20:00
    Zámecký park - Orchestra.

Adresa

Veselí nad Moravou
698 13 Veselí nad Moravou

Kontakt

www: www.veseli-nad-moravou.cz

Další informace

Jedním z vrcholů Veselského kulturního léta bude koncert místního Big bandu Jardy Vinklárka. Koncert se odehraje pod širým nebem v zámeckém parku u orchestry, která tak po roce opět přestane plnit funkci "pouhé" památky a rozezní se hudbou, ke které byla stvořena.

Big Band Jardy Vinklárka je uskupení založené na sklonku roku 2002 Jaroslavem Vinklárkem, někdejším kapelníkem dechové hudby Veselané. Svou roli při zakládání tohoto hudebního tělesa sehrála osoba Pavla Sedláčka, organizátora muzikantských plesů ve Veselí nad Moravou, a také trocha kapelníkovy nostalgie. V každém případě se však ve Veselí zrodil orchestr hrající v takovém obsazení, jaké zde ještě nebylo.

Ačkoliv se však Big Band na všech svých vystoupeních setkal s vřelým přijetím, zajistit dostatek vystoupení pro Big Band bylo velmi složité, a proto muzikanti postupně odcházeli tam, kde měli více možností na seberealizaci. Z Big Bandu zbylo jen pevné jádro, které se postupem času obklopilo talentovanými mladými muzikanty, kteří jsou esenciální součástí Big Bandu dodnes.

Externí odkaz na stránky Big bandu: www.bigband.ic.cz

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí