Velikonoční koncert HUDBA PRAVDY Jana Rokyty

Velikonoční koncert HUDBA PRAVDY Jana Rokyty

11. 4. 2017

Jasenná

Hudba pravdy“ - to je název mimořádného velikonočního koncertu za účasti předních moravských lidových zpěváků Magdaleny Múčkové, Kláry Blažkové a Jana Zaviačiče s doprovodem nadžánrového uskupení Ensemble FLAIR Jana Rokyty. Řady nadžánrového tělesa pro tuto vzácnou příležitost rozšíří přední barokní instrumentalisté pod vedením zkušené houslistky Dagmar Valentové.

 

Během koncertu zazní mimo jiné i duchovní tematikou opředené moudré slovo, skladby Jana Amose Komenského, kostelní i lidové písně z Horňácka a Valašska, skladby Leoše Janáčka i verše Petra Bezruče, jakož i závěrečná společná píseň „Aby nás Pán Bůh miloval“ Karla Jaromíra Erbena.

 

Autorský počin Jana Rokyty (1938-2012) a Jana Rokyty mladšího bude duchovní předzvěstí svátků velikonočních, setkáním s láskou, vírou a nebem.

 

Koncert se uskuteční v úterý 11. dubna od 18.00 hodin v prostorách Evangelického kostela v Jasenné, rodné obci Jana Rokyty.

 

Pokud by se však kdokoli z jakýchkoliv důvodů koncertu nemohl zúčastnit a i přesto si jej nechtěl nechat ujít, zveme posluchače o den později, tedy 12. dubna, k rozhlasovým přijímačům, kde bude další provedení koncertu živě přenášeno na vlnách Českého rozhlasu Ostrava a obrazově také na kanálu YouTube,“ prozradila Klára Blažková, jedna z pěveckých interpretek koncertu.

 

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na OÚ Jasenná nebo na místě před koncertem.

 

Koncert se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje pana Jiřího Čunka.