Mateřská škola Osíčko

Naše mateřská škola je umístěna uprostřed obce Osíčka, které je obklopeno malebnou přírodou pod Kelčským Javorníkem. Jedná se o jednotřídní mateřskou školu rodinného typu. Zřizovatelem je Obec Osíčko, kapacita MŠ je 30 dětí, věková skupina dětí je smíšená a to zpravidla od 3 do 6 let. Budova není typická pro mateřskou školu, ale nabízí mnoho prostorů, díky nimž máme samostatnou třídu - hernu, ložničku, třídu - tělocvičnu a samostatnou kuchyň s jídelnou, která dodává naší mateřské škole rodinnou pohodu. Vaří i pro cizí strávníky. Zahrada je velmi pěkně vybavená dřevěnými průlezkami, houpačkami, staveništěm, pískovištěm, domečkem , nerez skluzavkou a multifunkčním mini hřištěm.

Mateřská škola Osíčko

Adresa

Mateřská škola Osíčko
Osíčko 74
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Kontakt

telefon: +420 573 390 226
e-mail: ms@osicko.cz
www: www.osicko.cz

Další informace

 O školce: 

Jsme otevřenou mateřskou školou směrem k rodičům a zákonným zástupcům dítěte.
Výchovná práce naší mateřské školy je osobnostně orientovaná. V rámci školního vzdělávacího  programu pravidelně 2x týdně v odpoledních hodinách probíhá "Metoda dobrého startu", při které se děti z posledního ročníku připravují na vstup do ZŠ . Rovněž v týdenních intervalech v odpoledních hodinách máme kroužek hry na zobcovou flétnu, logopedický kroužek, individuální práci s dětmi v oblasti řeči s garancí logopeda ze SPC Brno.
Po obědě je zařazen stomatologický program – čištění zoubků.
Mimoškolními aktivitami při mateřské škole jsou – angličtina hrou a dětský aerobic pod odborným vedením lektorů.

 

Historie:

Budova dnešní mateřské školy, resp. její část, byla postavena ve 2. polovině 19.století a původně sloužila jako myslivna. V roce 1888 zde obec zřídila obecnou školu, kterou začátkem 20. století rozšířila přístavbou. Počátkem 60. let vznikl při ZŠ útulek pro děti, později mateřská škola. V 80. letech byla základní škola zrušena, zůstala pouze mateřská škola.

 

Pracujeme podle školního vzdělávacího programu:

"Hrajeme si celý rok, aneb kdo si hraje nezlobí."

 

 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí