Velké putování za moravskými víny na kole

Pestrá krajina, tisíce kilometrů značených cyklotras, nové cyklostezky, zařízení sítě Cyklisté vítáni i další kvalitní služby – to vše přitahuje na Slovácko každým rokem stále více lidí. Kraj protíná několik dálkových cyklotras, jako jsou Moravská cyklostezka sledující tok řeky Moravy, Greenways nebo Moravské vinařské stezky. Tato jedinečná síť cyklotras, představující jednotlivé historické oblasti pěstování vína na jižní Moravě, je stále obohacována o nové místní a regionální stezky. Přinášíme vám program, kdy budete mít jedinečnou příležitost poznat vína a vinařství z celého Slovácka – právě na kole. Tak šlápněte do pedálů a hurá po Slovácku.

Velké putování za moravskými víny na kole
Náročnost: nízká

Kulturní akce

V rámci programu doporučujeme navštívit některou ze zajímavých kulturních akcí dle aktuálního kulturního kalendáře.


Zajímavosti a speciality

• Víte že Hodonín je rodištěm prvního československého prezidenta T. G. Masaryka? O jeho osobě a životě se dozvíte v Masarykově muzeu, které bylo zřízeno v barokním zámečku přímo v centru Hodonína.
• Petrov-Plže: několik sklepních uliček vytváří malé vinařské „městečko“, které je považované za nejcennější památkovou rezervaci svého druhu v České republice.
• Strážnice: s různými podobami tradičních vinných sklepů na Slovácku se můžete seznámit na jednom místě – v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy.
• Mikulov: v zámeckém sklepě najdete proslulý obří sud, jeden z největších vinných sudů ve střední Evropě pocházející ze 17. století
 

Fotogalerie