Pohádkové hrady a zámky na Slovácku

Trasa Uherské Hradiště → Velehrad → Buchlovice → Buchlov → Milotice

Náročnost: nejnižší

Nabídka zajímavých turistických cílů slovenského příhraničí – tipy na jednodenní výlety

  • Smolenice (Jednou z největších turistických atrakcí východního úpatí Malých Karpat je pohádkový zámek Smolenice. Patří k nejvýznamnějším romanticky upraveným stavbám podle vzoru francouzských zámků na Slovensku. Smolenickému zámku dominuje mohutná věž s vyhlídkovou terasou. V současnosti je zámek sídlem Slovenské akademie věd a v průběhu celého roku se zde koná řada vědeckých konferencí a sympózií.)

Vzdálenost z Hodonína: 54 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 81 km

  • Devín (Hrad Devín, který stojí na mohutném skalním kopci nad soutokem Dunaje a Moravy, je neobyčejně působivou dominantou zdejší krajiny. Tvořily se zde dějiny a nejstarší historie slovenského národa.)

Vzdálenost z Hodonína: 89 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 134 km

  • Červený Kameň (Nejkrásnější hrad Malých Karpat, ležícím jen několik desítek kilometrů od Bratislavy. Patří k nejzachovalejším slovenským hradům. V 16. století byl přestavěn na mohutnou pevnost s fortifikačním systémem patřícím k vrcholům tehdejší vojensko-obranné strategie.)

Vzdálenost z Hodonína: 85 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 114 km

  • Beckov (Legendami opředená zřícenina mohutného středověkého hradu, který nedobili ani Turci, se vypíná na strmém 50 m vysokém bradle v obci Beckov nedaleko řeky Váh.)

Vzdálenost z Hodonína: 73 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 55 km

  • Čachtice (Nad obcí Čachtice najdete zříceninu „tajemného hradu v Karpatech“ - známého čachtického hradu a bývalé sídlo krvavé grófky Alžběty Báthoryové.)

Vzdálenost z Hodonína: 67 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 56 km
 

Fotogalerie