Slovácko: Mikulovská vinařská stezka

Tato 82 km dlouhá tematická cyklotrasa vás provede nejzajímavějšími místy mikulovské vinařské podoblasti. Trasa je vedena v rovinatém terénu po asfaltovém povrchu a polních cestách. Trasa je dobře vyznačena, je středně náročná, dobře sjízdná na silničních, trekkingových i horských kolech.

Slovácko: Mikulovská vinařská stezka
Náročnost: střední

Cestou poznáte krásnou přírodu Dunajovických kopců, hladinu Novomlýnských nádrží, bělost skal Pavlovských vrchů, lužní les podél zámecké Dyje i věhlasný Lednicko-valtický areál. 

V Mikulově vám doporučujeme návštěvu vinařské expozice s evropským unikátem, obřím renesančním sudem, v Regionálním muzeu sídlícím na zámku. Valtice nabízejí kromě lákavé prohlídky zámeckého sklepa také množství příležitostí k degustaci vína ve zdejších sklepích a vinotékách. V Pavlově se určitě zastavte v prodejně ekologického hospodářství Abrlových, kde můžete ochutnat znamenité víno pěstované v ekologicky ošetřovaných vinohradech pod Pálavou. Všude na trase pak narazíte na „pruhované“ plochy zdejších vinic a řady vinných sklípků.
 

Fotogalerie