Bikemaraton Drásal

Holešov

24. 6. 2023
Holešov náměstí
769 01 Holešov

Nejkultovnější bikemaraton v České republice se koná každoročně na konci června v Holešově. Letos slaví bikemaraton Drásal 30. výročí.

Závod je určen všem věkovým kategoriím, závodníci si mohou vybrat hned z několika tras. Do jednoho z nejtěžších závodů v Evropě vystartují vyznavači extrémních zážitků brzy ráno z Holešovského náměstí. Svojí náročností se řadí mezi nejtěžší evropské maratony a jezdí se jako Mistrovství ČR v ultramaratonu.

Na oslavu 30. výročí si pořadatelé připravili hned několik novinek. Týkají se hlavně nejnáročnější trasy, která bude stejně jako při 5. ročníku ještě náročnější výzvou. Závodníci, kteří se postaví na start závodu Trachea OBR Drásal, budou mít před sebou tentokrát neuvěřitelných 200 kilometrů. Budou také muset vstávat dřív, protože startovat se bude už v 5 hodin ráno, aby byl zachován časový limit pro zvládnutí takové porce kilometrů.  Po vzoru největších etapových závodů světa odstartuje nově na této extrémní trase i závod dvojic.

Další novinkou, která se do programu pravděpodobně propíše, je závod elektrokol, nazvaný jako E-challenge. Pořadatelé jsou si vědomi toho, že popularita elektro kol nadále stoupá, a tak bylo jen otázkou času, kdy i pro jezdce na elektro kolech vznikne samostatná kategorie. Závodníci na elektro kolech absolvují trasu C.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme