Search

Culturea 2024

Zlín

3. 4. 2024
14|15 Baťův institut
Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Culturea je jednodenní kulturní akce pořádaná studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Zpravidla spojuje dvě země, které jsou často velmi kontrastní, a v rámci programu představí i jedno doplňkové téma. Návštěvníkům přináší řadu workshopů, přednášek zajímavých cestovatelů, nechybí samozřejmě hudba, ochutnávka místních delikates a další doprovodný program.  

Zeměmi letošního 12. ročníku jsou Kuba a Maroko, dva světy plné exotické barevnosti, které návštěvníci mohou zažít doslova „na vlastní kůži”, a to 3. 4. 2024 v 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. Podtéma letošního ročníku je slow travel, tedy pomalé cestování, kdy cestovatel tráví více času na jednom místě a lépe ho tak vtáhne místní atmosféra.  

KUBA

KRAJINA JAKO Z PINTERESTU. TAK BY SA DALA OZNAČIT KUBA, KTERÁ SVOU BAREVNOSTÍ ZKRÁŠLUJE NEJEN PROFIL NA INTERNETU. OČARUJE VÁS SVOJÍ JEDINEČNOU ATMOSFÉROU, KTEROU SI MŮŽETE VYCHUTNAT NA JEDNÉ Z MNOHA PÍSEČNÝCH PLÁŽÍ PŘI POVĚSTNÉ KUBÁNSKÉ CIGARETĚ NEBO TRADIČNÍM KUBÁNSKÉM MOJITU.

HLAVNÍM MĚSTEM TOHOTO OSTROVNÍHO STÁTU JE HAVANA, JEJÍMIŽ ULIČKAMI, PLNÝCH KOLONIÁLNÍCH PAMÁTEK, SE PROMENÁDUJÍ STYLOVÝ VETERÁNI. MIMOTO MAJÍ TYTO ULICE SÍLU VTÁHNOUT VÁS DO RYTMU A TANCE, KTERÉ HÝBOU NEJEN HAVANOU, ALE CELOU KRAJINOU. PŘI JEJÍ NÁVŠTĚVĚ ŽÁDNÝ TURISTA NEOPOMENE NAVŠTÍVIT PROMENÁDU MALECÓN NEBO NÁMĚSTÍ HABANA VIEJA.

MAROKO

HORY, POUŠŤ I PLÁŽE? HISTORICKÁ MĚSTA PULZUJÍCÍ ŽIVOTEM, KLIKATÉ ULIČKY A TRŽIŠTĚ VONÍCÍ KOŘENÍM? TO VŠE MÁ MAROKO, ZEMĚ KONTRASTŮ, KRÁLOVSTVÍ BAREV, CHUTÍ A VŮNÍ, DOMOVINA MANDARINEK A MÁTOVÉHO ČAJE.

ČAROVNÉ KRAJINY MAROKA TVOŘÍ VSTUPNÍ BRÁNU DO AFRIKY, NA JEJÍMŽ SEVEROZÁPADNÍM OKRAJI LEŽÍ. HLAVNÍM MĚSTEM JE RABAT, NAVŠTĚVOVANĚJŠÍ JSOU ALE KRÁLOVSKÁ MĚSTA MARRAKÉŠ A FEZ NEBO PŘÍSTAVNÍ CASABLANCA.

SLOW TRAVEL

SLOW TRAVEL JE JAKO UMĚLECKÁ KOMPOZICE, KDE KAŽDÁ NOTA VYTVÁŘÍ HARMONII ZÁŽITKŮ. JEDNÁ SE O DRUH CESTOVÁNÍ, KDE NENÍ PRIORITOU NAVŠTÍVIT CO NEJVÍCE MÍST, ALE NAOPAK ZPOMALIT, ZKLIDNIT MYSL, NADECHNOUT SE A UŽÍT SI VŠE, CO DANÁ LOKALITA NABÍZÍ.

SLOW TRAVEL JE O TRÁVENÍ CO NEJVÍCE ČASU NA JEDNOM MÍSTĚ. ZAMĚŘUJE SE NA HLOUBKOVÉ PROZKOUMÁNÍ DESTINACE, DUCHA TAMNÍ KULTURY A NA PROŽÍVÁNÍ KAŽDODENNÍHO ŽIVOTA MÍSTNÍCH LIDÍ. DÍKY TOMU OTEVÍRÁ DVEŘE K AUTENTICKÝM INTERAKCÍM A NOVÝM POZNÁNÍM.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme