Culturea – cestovatelský festival

Zlín

12. 4. 2023
/ začátek v 14:00 hod
14|15 BAŤŮV INSTITUT - kavárna
Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Culturea je cestovatelský festival pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Každoročně přináší to nejlepší ze dvou navzájem vzdálených zemí. Letos se vydáme za štěstím. Podíváme se do Dánská, které má jedno z nejšťastnějších obyvatel na světě a do Bhútánu, které má ministerstvo štěstí.

Těšit se můžete na přednášky cestovatelů, stopařů, kteří prostopovali svět, ale také na zajímavé workshopy a závěrečnou afterparty, kde bude možnost poznat a pobavit se s lidmi z cestovatelské komunity.

Festival bude provázet proslulý cestovatel Slávek Král, který stopem uskutečnil dvě cesty kolem světa. O krásách Bhútánu, hrubém národním štěstí, a nejen o tom, se s návštěvníky podělí ředitelka české pobočky UNICEF, Pavla Gomba, o putování Dánskem bude přednášet a sdělovat své zkušenosti spisovatelka Kateřina Misíková. A o tom, jaké zážitky nám může stopování přinést a co nás může naučit, nám přijde říct Marek Mlynář, vedoucí akčního oddělené komunity X-Challenge, se svými kolegy.

Dále jsou pro návštěvníky připraveny workshopy. Zájemci si například si mohou vyzkoušet malování přírodním barvivem hennou, která se lehce nanáší na kůži a vytváří „tetování“, které má původ v Indii, ale stává se velmi oblíbeným i u nás.

Culturea není pouze o jednom dni, ale během roku probíhá i řada doprovodného programu jako je například cestovatelský pub kvíz, speed dating se studenty s Erasmus+ nebo stopování do Dánska. Zároveň jsme aktivní na našich sociálních sítích, kde přinášíme řadu zajímavých informací o letošních tématech, tipech pro cestování a sestřihy z proběhlých akcí.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme