Search

Evropa z ptačí perspektivy

Kroměříž

1. 2. 2024
- 17. 3. 2024
Muzeum Kroměřížska, Malá galerie
Velké náměstí 38/21 767 01 Kroměříž

Zcela netradiční pohled z výšky na známá i méně známá místa Evropy nabízí návštěvníkům Muzea Kroměřížska nová výstava Evropa z ptačí perspektivy s podtitulem Putovní výstava dronových fotografií Tomáše Neuwirtha.

Zájemci si mohou prohlédnout atraktivní velkoformátové snímky míst z 12 zemí. Díla dávají vyniknout přírodním scenériím i tvořivému lidskému umu. Českou republiku v tomto projektu zastupují Priessnitzovy lázně v Jeseníku, které se staly prvními vodoléčebnými lázněmi na světě.

Tomáš Neuwirth, rodák z Rýmařova, najel po Evropě při pořizování snímků přes 10 tisíc kilometrů. Ve své práci se zaměřuje na dronovou fotografii, kterou výběrem neobvyklých míst a postprodukčním zpracováním posouvá na vyšší úroveň, od krajinářských snímků do oblasti výtvarného umění. Za svou práci získal řadu mezinárodních cen. Díla vystavoval nejen v evropských zemích, ale i v Mexiku, Japonsku, Jižní Koreji nebo ve Spojených arabských emirátech.

Výstava Evropa z ptačí perspektivy vznikla v rámci projektu Euro Foto Tour, který si kladl za cíl vytvořit fotografický soubor, jenž ukáže starý kontinent na dronových snímcích. Tato putovní výstava se do Kroměříže, kde ji návštěvníci mohou vidět do 17. 3., přesune z Královéhradeckého kraje z Nové Paky a poté ji budou obdivovat lidé v Liberci.

Vernisáž se uskuteční 1. 2. 2024 v 16.30 hodin a zájemci si díla mohou prohlédnout do 17. 3. 2024.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme