Search

GOTT – ČESKOSLOVENSKÝ PŘÍBĚH

Vsetín

17. 9. 2024
/ začátek v 19:00 hod
Dům kultury Vsetín
Svárov 1055, 755 01 Vsetín

Audiovizuální pořad publicisty Pavla Klusáka.

Čtení z knihy, osobní komentář Pavla Klusáka, vše doplněné promítáním dobových archivních videí a filmových ukázek a reprodukce hudby se zaměřením na méně známé dokumenty doby. Audiovizuální pořad, který navazuje na stejnojmennou úspěšnou knihu, která se stala laureátkou ceny Kniha roku v literárních oceněních Magnesia litera v roce 2022.

Program přináší dlouhou řadu méně známých skutečností z kariéry největší hvězdy Československa: a to jak z hudby samotné, tak z kulturních, společenských a politických souvislostí doby. Vyprávění doprovázené audiovizuálními ukázkami se soustředí na českou i německou linii Gottovy dráhy. Neopomíjí tři silné epizody z jeho života: mýtus o hostování v Las Vegas, pokus o přesídlení do západního Německa spojený s trestním stíháním a účast Gottovy skupiny na tzv. Antichartě. Ptáme se i na pokračování gottovské legendy v letech demokracie a kapitalismu. Tento pořad se stal nejžádanějším programem autora – jistě i proto, že prodeje knižního bestselleru se blíží hranici dvaceti tisíc knih, zároveň je titul i oceňovaný kritikou.

Setkejte se s publicistou, který zkoumal Gottovy archivy několik let, ví o něm tolik jako málokdo – a dokáže příběhy zpěváka, kterého v naší zemi ještě stále zná každý, sugestivně předat.

Vstupné: 190 Kč

Předprodej od 17. června od 14:00 na www.dkvsetin.cz nebo na pokladně kina Vatra.

 

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme