Search

Hanácké léto na kolejích

Kroměříž

29. 6. 2024
- 31. 8. 2024
Kroměříž
Kroměříž

Už ŠESTÝ rok po sobě se v rámci akce Hanácké léto na kolejích o letních prázdninách od 29. června do 31.  srpna můžete každou sobotu svézt pravidelnými výletními vlaky mezi Kroměříží, Kojetínem, Tovačovem a Chropyní.

Jízdní řád vlaků:

Ceny jízdného se pohybují od 20 do 60 Kč (dle délky projetého úseku) pro dospělého, děti od 6 do 15 let zaplatí cenu nižší a děti do 6 let cestují zdarma.
Přeprava jízdního kola či zvířete stojí 30 Kč.

Svézt se několikrát do roka historickými vlaky, které na trať vypravuje spolek Kroměřížská dráha, mohou zájemci již od roku 2007, od roku 2014 také mohou v předem vyhlášených termínech navštívit unikátní muzeum se železniční tematikou v prostorách lokomotivního depa na kroměřížském nádraží. Spoje Hanáckého léta na kolejích poprvé vyjeli na trať 29. června 2019, aby jako pomyslný most propojily turisticky atraktivní Kroměříž s Kojetínem a neméně atraktivními, ale často zbytečně opomíjenými městy Tovačov a Chropyně. V posledních letech se už spoje Hanáckého léta na kolejích staly na Hané tradicí a jejich jízdní řád se s velkým předstihem objevuje i v celostátním jízdním řádu Správy železnic. Tradičním už se stalo také zařazování speciálního vyhlídkového vozu do všech spojů, díky kterému je možné si nejen vychutnat pohled na trať, ale uvedený vůz poskytuje také dostatek prostoru pro přepravu kočárků či jízdních kol.

Další informace o Hanáckém létě na kolejích najdete (společně například s tipy kam po vystoupení z vlaku vyrazit) také na samostatném webu www.hanackeleto.cz.

Ve dnech provozů vlaků (tj. všechny prázdninové soboty) bude otevřeno také železniční muzeum v Kroměříži a to vždy v čase od 9:00 do 17:00. Zjistěte o muzeu víc a vydejte se na prohlídku!

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme