Podzimní benefiční koncerty na Arcibiskupském zámku v Kroměříži

Kroměříž

19. 9. 2023
- 17. 10. 2023
Sněmovní sál Arcibiskupského zámku v Kroměříži
Sněmovní náměstí 1, Kroměříž

Správa Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži vypisuje veřejnou sbírku na pořízení koncertního křídla značky PETROF do jedinečného Sněmovního sálu. Sněmovní sál prošel v posledních třech letech rozsáhlou rekonstrukcí a v letošním roce se návštěvníkům opět otevřel – v celé své kráse a s mnohem větším leskem a třpytem. Jedná se o jeden z nejkrásnějších sálů v celé střední Evropě.

Sněmovní sál láká návštěvníky na překrásnou štukovou výzdobu, ojedinělé nástropní obrazy, zdobí jej dvacetičtyřkarátové zlato a navždy bude spojen s Amadeem – oscarovým filmem Miloše Formana, který se natáčel právě na zámku v Kroměříži.

Foto: m-ARK

Kroměříž byla vždy místem setkání a nejinak je tomu i v dnešní době. A nejedná se jen o setkání významných osobností, ale také o setkání s uměním. Na podzim tohoto roku připravila Správa zámku cyklus pěti benefičních koncertů. „Naším přáním je pořízení nového klavírního křídla, a to rovnou toho nejlepšího – koncertního křídla české značky PETROF. Mistrovský nástroj ve spojení s geniem loci Sněmovního sálu otevírá zcela nové možnosti pro účinkování světových umělců. Všechny milovníky hudby čekají neopakovatelné umělecké zážitky“ říká ředitel zámku Jiří Uhlíř.

Benefiční koncerty se budou konat vždy v úterý, místem koncertu bude samozřejmě Sněmovní sál.

ÚTERÝ 19. ZÁŘÍ

Zahajovacím koncertem této série bude dne 19. 9. 2023 vystoupení Wihanova kvarteta, Karla Košárka (klavír) a Ireny Pohl Houkalové (zpěv). Na programu jsou připravena díla A. Dvořáka, E. W. Korngolda, J. Brahmse a dalších českých i zahraničních autorů.

ÚTERÝ 3. ŘÍJNA

Dne 3. 10. 2023 bude Sněmovní sál patřit těm nejmladším umělcům. Hudební oddělení Základní umělecké školy Kroměříž představí klavír v nejrůznějších rolích. Společně s žáky ZUŠ vystoupí také jejich pedagogové.

STŘEDA 4. ŘÍJNA

4. 10. 2023 se představí publiku jeden z nejmladších členů PETROF Art Family a zároveň jeden z nejvýraznějších talentů klavírního umění nejmladší generace Jan Schulmeister. Na jeho recitále zazní hudba W. A. Mozarta, L. Janáčka a S. Rachmaninova.

ÚTERÝ 10. ŘÍJNA

Předposlední koncert se uskuteční dne 10. 10. 2023 ve spolupráci s Konzervatoří P. J. Vejvanovského Kroměříž. Sólistkou tohoto večera bude Eliška Tkadlčíková, výrazná mladá talentovaná klavíristka. Doprovázet ji bude orchestr Konzervatoře, program bude doplněn také o vystoupení žesťového souboru i pěveckého sboru.

ÚTERÝ 17. ŘÍJNA

Cyklus uzavře 17. 10. 2023 uskupení Camerata Cremsiriensis. Tento komorní ansámbl sdružuje přední kroměřížské pedagogy a studenty Konzervatoře P. J. Vejvanovského. Na programu budou díla A. Dvořáka, G. Gershwina, A. Piazzolly a dalších. Vše v úpravách pro komorní uskupení s důrazem na klavír.

Citujeme Správu Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži:
Jsme nesmírně poctěni tím, že se nám podařilo navázat spolupráci s předním výrobcem klavírů, s českou firmou PETROF, která nám na tyto koncerty zapůjčí jedno ze svých koncertních křídel. Za tuto možnost patří firmě PETROF obrovské poděkování. Vybraná částka z těchto koncertů poputuje na sbírkový účet, který byl vytvořen za účelem pořízení mistrovského klavíru do Sněmovního sálu. Srdečně zveme všechny milovníky a podporovatele hudby na připravované benefiční koncerty.

Přispět můžete již nyní na transparentní účet: 1387910344/2700, děkujeme!
Více o veřejné sbírce:

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme