Svět v obrazech Františka Petráka

Vsetín

5. 8. 2023
- 10. 12. 2023
Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín
Horní nám. 2, 755 01 Vsetín

Výběr obrazů a ilustrací našeho předního výtvarníka Františka Petráka si budou moci prohlédnout od soboty 5. srpna návštěvníci Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Výstava s názvem Svět v obrazech potrvá do 10. prosince.

Současný malíř, ilustrátor, tvůrce „teatrální“ grafiky, loutkoherec a scénograf v jedné osobě František Petrák se narodil roku 1961 na Vsetíně a vyrůstal ve Valašském Meziříčí. Od dětství tíhnul k výtvarné tvorbě. Tu studoval nejprve na Střední uměleckoprůmyslové škole (SUPŠ) v Uherském Hradišti. Poté absolvoval obor výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Dlouhodobě působí jako výtvarný pedagog. Vyučoval na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, nyní učí grafický design a malbu na uherskohradišťské umprumce.

Druhý domov nalezl František Petrák v Luhačovicích. Aktivně se podílí na kulturním životě proslulého lázeňského města a angažuje se v tamějším okrašlovacím spolku Calma či v Nadačním fondu Pramen Luhačovice. Intenzivně spolupracuje také s místním muzeem a je například autorem výtvarného pojetí expozice Známé i neznámé Luhačovice.

Výstava Svět v obrazech v muzeu na zámku Vsetín představuje vedle nejnovějších Petrákových obrazů z cyklů Ráj, Noemova archa či Podmořský svět i ukázky z jeho bohaté ilustrační tvorby.

Výstava František Petrák: Svět v obrazech bude otevřena stejně jako samotný zámek každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme