Valašské kumštování

Valašské Klobouky

14. 6. 2023
- 17. 6. 2023
Valašské Klobouky

Ve dnech 14. - 17. června 2023 proběhne na dolním náměstí ve Valašských Kloboukách již 23. ročník tradiční akce Valašské kumštování. Jako každý rok jsme si pro vás i letos připravili bohatý kulturní a doprovodný program, na který vás všechny srdečně zveme.

Ve středu dopoledne se do našeho města začnou sjíždět řezbáři, malíři, keramici a jiní řemeslníci, kteří zde až do soboty budou před vašima očima tvořit a vystavovat svá díla. Oficiální zahájení letošního ročníku Valašského kumštování obstará středeční koncert v areálu Valašskoklobouckého podnikatelského centra, kde vystoupí americký bluesrockový zpěvák a kytarista Daryl Strodes.

Ve čtvrtek se můžete těšit na vernisáže k výstavám a také bude promítnut filmový dokument zachycující několik předchozích ročníků Valašského kumštování.

Pátek a sobota bude už ve znamení ruchu na dolním náměstí. Ke tvořícím umělcům se přidá hudební doprovodný program, kde bude hlavní hvězdou Luboš Pospíšil & 5P. Budou také probíhat výtvarné dílny pro děti a dospělé, těšit se můžete i na bohatou nabídku valašských specialit a dobrých nápojů. Jako v předchozích letech, tak i letos budou probíhat soutěže Sochy a Obrazy do města, tentokrát na téma Hody na Valašsku. O vítězích svými hlasy rozhodnete vy, návštěvníci.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme