Search

Výroční koncert 130 let Svatopluku

Uherské Hradiště

26. 4. 2024
/ začátek v 19:00 hod
Reduta, Uherské Hradiště
U Reduty 256 686 01, 686 01 Uherské Hradiště

Smíšený pěvecký sbor Svatopluk zve své příznivce na výroční koncert ke svému 130. výročí založení. Zazní několik písní z minulých období činnosti sboru, těžištěm večera budou skladby zcela nové, mnohé v Uherském Hradišti nikdy nezpívané.

Na koncertě bude vzpomenut dirigent Oldřich Halma, který stál v čele sboru padesát let, další část večera bude věnována panu Karlu Dýnkovi, který se v těchto dnech dožívá devadesátých pátých narozenin a v čele sboru stál sedmnáct let.
Smíšený pěvecký sbor Svatopluk, dirigent Filip Macek, klavír Lucie Adamcová.

Svatopluk zve své příznivce na výroční koncert ke svému 130. výročí založení. Sbor vznikl jako Zpěvácký spolek Svatopluk roku 1894, je tedy nejdéle trvajícím hudebním souborem v našem městě. Na koncertě bude vzpomenut dirigent Oldřich Halma, který stál v čele sboru padesát let, další část večera bude věnována panu Karlu Dýnkovi, který se v těchto dnech dožívá devadesátých pátých narozenin a v čele sboru stál sedmnáct let. Po Karlu Dýnkovi se ujal taktovky Filip Macek, který je dirigentem Svatopluku dodnes. Na koncertě zazní několik písní z minulých období činnosti sboru, těžištěm večera budou skladby zcela nové, mnohé v Uherském Hradišti nikdy nezpívané.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme