České korunovační klenoty na dosah

Jedinečná putovní výstava mistrovských replik Českých korunovačních klenotů, mnoha dalších exponátů a tematických zajímavostí ze středověku a doby Karla IV.

České korunovační klenoty na dosah

O výrobu mistrovských replik se postaral jeden z nejlepších českých zlatníků a výtvarníků Jiří Urban - žijící legenda ve svém oboru. Málokterý jiný zlatník se může pochlubit realizací šperků pro papeže Jana Pavla II. či  Její Výsost anglickou královnu Alžbětu II.

Na výstavě se můžete těšit na celou řadu zajímavých exponátů a hlavně i informací z doby Karla IV. a prostředí českých korunovačních klenotů. Výstava se tak stává i určitou "tečkou" za oslavami při příležitosti 700. výročí narození císaře Karla IV.

Největším lákadlem výstavy je bezpochyby mistrovská replika Českých korunovačních klenotů z dílny Jiřího Urbana a manželů Cepkových. Dozvíte se mnoho zajímavostí, faktů a legend nejen o samotných klenotech, ale pohlédnete i na to, jak probíhá výroba mistrovských replik.

Expozice vyniká atraktivním a moderním zpracováním, které klade důraz i na multimediální zážitky návštěvníka. Pro účely výstavy byla zřízena i na míru vyrobená speciální vitrína s osvětlením.

DALŠÍ EXPOZICE K VIDĚNÍ:

Expozici zbraní

Více než 20 úžasných replik nejběžnějších gotických zbraní. Nechybí meče, dýky, palcáty, řemdihy, válečná kladiva, kopí, luk, kuše, sekery a mnoho dalšího.

Expozici oblečení

Expozice gotického slavnostního i běžného oblečení. Návštěvník může u našich volných replik nahlédnout, jak vypadala móda středověku.

Život a dílo Karla IV.

Výstava s více než 30 ilustrovaných tisků, které návštěvníky provedou životem i dílem Karla IV. Grafika je připravena čtivou formou i pro laické návštěvníky.

3D modely

3,5 m vysoká socha Karla IV. uchvátí každého návštěvníka. Stejně jako velkoplošný model hradu Karlštejn.

Meč pro štěstí

O popravčích mečích se říká, že jejich pohlazení přináší štěstí. Možná se tak stane na výstavě i vám...

Expozice obuvi a mincí

Kvalitní repliky extravagantní středověké obuvi a repliky dobových mincí z období vlády Karla IV.

OTEVÍRACÍ DOBA:

denně kromě pondělí; úterý–pátek 9:30–16:00, sobota a neděle 10:00–16:00

Termíny

  • 3. 10. 2017 - 30. 11. 2017

Vstupné

Organizované skupiny nad 15 osob je třeba ohlásit telefonicky. Pro skupiny nad 20 os. je možné objednat komentovanou prohlídku (2x denně - před otevírací dobou v 8.45) – za příplatek ke vstupnému ve výši 10 Kč/os.). Vstupné: 20 Kč – děti MŠ, 50 Kč – děti ZŠ, 60 Kč – studenti SŠ, 70 Kč – senioři a studenti VŠ, 100 Kč – dospělí, 20 Kč – foto

Adresa

Zámek Zlín
Soudní 1
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 605 972 588
e-mail: letohradekbrno@seznam.cz
www: www.letohradekbrno.cz ; http://ceskekorunovacniklenoty.cz/ ;

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí