Setkání Stretnutie 2021

Jubilejní 25. ročník česko–slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, který byl loni kvůli Covidu19 odložen, se v Městském divadle Zlín uskuteční ve dnech 3.–8. září 2021. Festival otevře netradičně v pátek 3. září v 19.00 hodin domácí premiéra inscenace Pýcha a předsudek v režii Janky Ryšánek Schmiedtové. Chybět opět nebudou ani atraktivní hosté.

Setkání Stretnutie 2021

Těšit se můžete například na inscenaci Hana, kterou přiveze činohra Národního divadla Brno. Hra vznikla podle stejnojmenného bestselleru Aleny Mornštajnové a na jevišti díky ní přivítáme známé a oblíbené herecké tváře – Hanku Tomáš Briešťanskou, Tomáše Davida nebo Romana Blumaiera.

Švandovo divadlo přiveze inscenaci mapující 20 let soužití „černého anděla poezie" Vladimíra Holana a „národního klauna " Jana Wericha ve vile na Kampě Hadry, kosti, kůže.

Divadlo Petra Bezruče uvede svou poslední novinku – dokumentární fikci Špinarka. „Akční béčko o hrdinech operace Anthropoid" 294 Statečných nastudovalo Divadlo pod Palmovkou. Na jevišti se rozpoutá i Goethova bouře v Utrpení mladého Werthera v podání Horáckého divadla Jihlava.

Slovenskou scénu zastoupí Slovenské komorné divadlo Martin (Fóbie), Prešovské národné divadlo (Moral Insanity), Divadlo J. G. Tajovského (Čepiec) nebo Slovenské národné divadlo, se kterým se do Zlína vrátí Táňa Pauhofová, kterou mohou diváci vidět na hudebním večeru s poezií Elisabeth Wittgruber a hudbou Martina Geišberga nazvaném Korene.

Milan Lasica měl být ústředním hostem jubilejního 25. ročníku festivalu, kde měl převzít cenu za celoživotní mistrovství a přínos československému divadlu. Cena mu bude udělena In Memoriam a převezme ji jeho dcera Hana Lasicová. Plánované představení Mínus dva, které bylo hereckým koncertem jeho a Bolka Polívky, se neuskuteční. Místo něho bude vzpomínkový koncert Lipa zpívá Lasicu. Mimořádnou cenu ředitele převezme scénograf Jaroslav Čermák st.

Chybět nebude ani doprovodný program, který bude opět celý zdarma. Můžete se těšit na podvečerní koncerty na schodech před divadlem, koncert AG Fleku nebo dětský program v sadu Svobody s kapelou Bombarďák.

Program festivalu naleznete na https://www.divadlozlin.cz/cs/program/.

Pořadatel: Městské divadlo Zlín

Termíny

  • 3. 9. 2021 - 8. 9. 2021

Adresa

Městské divadlo Zlín
třída Tomáše Bati 4091/32
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 636 111, +420 577 636 207
e-mail: divadlo@divadlozlin.cz
www: www.divadlozlin.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí