Barum Czech Rally Zlín

Jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín, který byl minulý rok kvůli pandemické situaci odložen, se pojede i s diváky v okolí Zlína poslední srpnový víkend 27.–29. 8. 2021. Padesátý ročník BCRZ měří celkem 786 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 211 km.

Barum Czech Rally Zlín

Servisní parkoviště najdeme opět v prostorách hlavního partnera rally, společnosti Continental Barum v Otrokovicích, kde se uskuteční již ve čtvrtek 26. srpna v odpoledních hodinách technické přejímky.

Předehrou jubilejního ročníku bude v pátek 27. srpna dopoledne kvalifikační RZ a shakedown v Malenovicích, který se pojede po části klasického úseku Maják. Slavnostní start proběhne v 17.00 před zlínskou radnicí a ostrým startem bude již pošestnácté v historii soutěže atraktivní Super RZ v nočních ulicích Zlína.

Hlavní změnu Super RZ najdeme krátce po startu a následném rovném úseku, kdy soutěžní vozy místo pokračování na nadjezd odbočí vpravo na panelovou cestu a pokračují směrem k autobusovému a bývalému svitovskému areálu. Po najetí na nadjezd v ulici Gahurova se pokračuje v tradiční podobě a směru. Kultovní místa městské erzety se pojedou na rozdíl od předchozích let v opačném směru.

Před startem Super RZ, která se pojede po 21. hodině, se budou od 17.00 po trati prohánět krásné „bugatky" v rámci Grand Prix, poté se pojede spanilá jízda historických automobilů, po které se odjede druhý závod GP Bugatti. Od 19.00 bude trať Super RZ patřit ostrým speciálům Star Rally Historic.

V sobotu 28. srpna jsou na programu erzety s názvy Březová, Hošťálková, Komárov a legendární Pindula. Soutěž vyvrcholí v neděli 29. srpna na RZ Halenkovice, Biskupice a Májová. Právě poslední úsek je délkou více než 25 km nejdelší a nejnáročnější RZ v itineráři jubilejní barumky. V cíli soutěže se nejúspěšnější posádky objeví krátce po 17. hodině, na náměstí Míru před radnicí se uskuteční i slavnostní rozdílení cen.

Doprovodný program:

Barumka sportuje | 27.–28. 8. | 10.00–19.00

Místo: park Komenského, sad Svobody, náměstí Míru a OC Zlaté Jablko

Představení zlínských sportovních klubů na jednom místě, nejen pro děti a mládež. Všichni zájemci si budou moct aktivně vyzkoušet různé sporty a disciplíny, ke kterým doposud nenalezli cestu.

Více na https://www.czechrally.com/25023-barumka-sportuje.


Aktuální informace sledujte na webu Barum Czech Rally Zlín nebo na facebooku

Pořadatel: Barum Czech Rally Zlín

Termíny

  • 27. 8. 2021 - 29. 8. 2021

Adresa

Zlín
76001 Zlín

Kontakt

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí