JAZZ: MARTIN BRUNNER QUARTET

Martin Brunner (piano), Tomáš Fuchs (kytara), Rastislav Uhrík (kontrabas), Roman Vícha (bicí)

JAZZ: MARTIN BRUNNER QUARTET

Repertoár kapely tvoří kompozice pianisty Martina Brunnera, které jsou, na rozdíl od jeho předchozí tvorby, tentokrát koncipovány volněji. Každý z muzikantů se tak rovnocenně podílí na jejich výsledné podobě i celkovém zvuku. I když podvědomě hudba stále patří do kategorie jazz, nezapře rockové vlivy, které dokonale a nezaměnitelně reprezentuje kytara Tomáše Fuchse, baskytara Rastislava Uhríka a bicí Romana Víchy. Martin Brunner kromě klavíru využívá také analogové syntezátory Moog a Prophet.

 

Martin Brunner příležitostně hostuje a vystupuje jako klavírista či klávesista v různých hudebních seskupeních a s různorodými osobnostmi. Např. Epoque QuartetKlara & the PopJiří ŠimekBeata HlavenkováLenka DusilováMichal HoráčekJames HarriesLucia Šoralová. V roce 2012 se Miroslav Hloucal Quartet, kde byl Martin Brunner členem, stal absolutním vítězem česko – německé soutěže JazzPrix. Skladba Behind The Clouds ze stejnojmenného alba byla v roce 2010 oceněna jako skladba roku soutěže OSA/Bohemia Jazz Fest.

 

Martin Brunner vystudoval klasický klavír na Konzervatoři v Pardubicích u Martina Hršela a skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Karla Růžičky a Milana Svobody. Nyní pedagogicky působí na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka.

Termíny

  • 16. 1. 2020 • 19:30

Adresa

Reduta
U Reduty 256
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

www: www.kkuh.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí