Fotoateliéry a fotografové lázeňského Rožnova

Výstava realizována ze sbírek starých fotografií Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm dokumentuje činnost stálých i sezonních lázeňských fotoateliérů a fotografů působících v Rožnově.

Fotoateliéry a fotografové lázeňského Rožnova

Výstava představuje výběr z bohatého sbírkového fondu, ze kterého byly k této příležitosti využity portrétní a  skupinové fotografie, záběry zachycující krajinu, společenské události i jednotlivé osobnosti, ale také motivy dokumentující lidovou architekturu, řemeslné, stavební a zemědělské činnosti, lidové kroje či městský oděv.

 

Dobové fotografie tvořící tuto sbírku se vztahují zejména k historii regionu Valašska, především Rožnova p. R. a časově pokrývají druhou polovinu 19. století a první polovinu 20. století. Důležitou součástí výstavy jsou ateliérové portrétní fotografie, společenské fotografie dokumentující aktivity spolků a různé slavnosti a rodinné fotografie, které jsou obvykle součástí různých pozůstalostí.

 

V rámci Mezinárodního folklorního festivalu Jánošíkov dukát je do výstavní nabídky zařazena výstava fotografií slovenského fotografa Vladimíra Lindera žijícího v Kanadě, nazvaná „Emócie gotiky z baziliky svätého Jakuba v Levoči,“ která potrvá do konce srpna 2019.

 

Současně je k vidění výstava rožnovské výtvarnice Ludmily Vaškové mapující autorčinu tvorbu – kresbu, ilustrace, malbu, grafiku, keramiku nazvaná Sbírání v zahradě. Jedná se o soubornou výstavu při příležitosti autorčina životního jubilea.

 

Vstup na výstavy je zdarma ke každé zakoupené vstupence. Otevírací doba výstavy je shodná s otevírací dobou muzea.

Termíny

  • 1. 8. 2019 - 31. 8. 2019

Vstupné

Vstupné je zdarma - součástí vstupenky do muzea.

Adresa

Valašské muzeum v přírodě
Palackého 147
756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Kontakt

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí