80. výročí založení ZUŠ Uh. Hradiště

Vyberte si z bohaté nabídky kulturních událostí při příležitosti oslav 80. výročí založení ZUŠ Uherské Hradiště.

80. výročí založení ZUŠ Uh. Hradiště

 

V Jezuitské koleji (za Informačním centrem Uh. Hradiště) si do 31. prosince můžete prohlédnout výstavu Momentky z historie ZUŠ. Chronologicky pojatá historie Základní umělecké školy od založení po dnešek mapuje všechny důležité historické momenty uměleckého vzdělávání na Slovácku. Prohlédnout si budete moci řadu dobových dokumentů – fotografií, plakátů, programů koncertů a dalších zajímavostí.

 

Po celý týden se můžete těšit na Divadelní košt aneb Jeden týden s literárně-dramatickým oborem. Čeká vás v něm řada překvapení – učitelé a žáci literárně dramatického oboru si pro vás připravili ochutnávku ze svých i cizích představení. Všechno to začne už v pondělí 21. října, kdy bude ve Slováckém divadle hostovat Švandovo divadlo s představením Pankrác ´45, kde hraje bývalá žákyně ZUŠ Eva Josefíková. Během dalších dní budete moci v Divadelním sále ZUŠ na Tyršově náměstí nebo na Malé scéně Slováckého divadla zhlédnout šest představení našich žáků a dvě ze ZUŠ Bánovce nad Bebravou. Divadelní týden uzavře představení Tak trochu Cyrano. Ale tím to zdaleka nekončí. V sobotu 26. 10. vypukne v hradišťské Orlovně Divadelní taneční vínek, setkání žáků bývalých i současných, jejich učitelů a přátel za doprovodu kapely Golden Delicious Davida Janíka, který je, jak jinak, také náš bývalý žák. A ten, kdo ještě nebude mít dost divadelních a společenských zážitků, může přijít v neděli na společný oběd do Orlovny.

 

Ujít si nenechte ani vernisáž výstavy Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí…, která se bude konat v pondělí 21. října 2019 v 17.00 ve Slováckém divadle. Výstava představí činnost výtvarného oboru v plné šíři záběru výuky, různé výtvarné přístupy a techniky. K vidění budou práce žáků ze tříd Jany Bouzkové, Radmily Doskočilové, Hany Klinkovské, Jitky Magdálkové, Marka Malůška, Gabriely Milevské, Petry Seidlové, Martina Šimčíka a Jany Tvrdoňové. Výstava potrvá do 8. listopadu 2019, poté se přesune do prostor uherskohradišťské Reduty, kde si ji můžete prohlédnout od 27. listopadu do 31. prosince 2019.

 

Hudebním zážitkem bude Koncert posluchačů kytarového oddělení konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kteří se hradišťskému publiku představí pod vedením profesora Stanislava Heglase v koncertním sále ZUŠ v úterý 22. října v 16.00.

 

I v nové filmové sezóně se můžete těšit na oblíbená předtančení žákyň tanečního oboru před projekcemi v kině Hvězda. To nejbližší se uskuteční v neděli 27. října 2019 v 15:45. Nenechte si ujít balet Raymonda, živě přenášený z moskevského Bolšoj baletu. Před představením vystoupí baletky ze staroměstské pobočky ZUŠ Uh. Hradiště pod uměleckým vedením Jarmily Krystoňové, které budou tančit choreografie klasického i současného tance.

Termíny

  • 21. 10. 2019 - 27. 10. 2019

Adresa

Uherské Hradiště
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

www: www.mesto-uh.cz , www.uherske-hradiste.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí