Děvčata z pokoje 28, L 410, Terezín

U příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu uvádí Dům kultury Vsetín ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze výjimečnou výstavu Děvčata z pokoje 28 L410, Terezín, která bude k vidění ve foyer kina Vatra od 20. ledna do 26. února 2020.

Děvčata z pokoje 28, L 410, Terezín

 

Výstava vznikla péčí německé novinářky a reportérky Hannelore Brenner-Wonschick, která na základě osobních vzpomínek žen vězněných v mládí v Terezíně vydala v Německu stejnojmennou knihu, doplněnou dochovanými dokumentárními materiály. Graficky zpracované panely s fotografiemi a texty představují srozumitelným způsobem život několika mladých židovských děvčat z jednoho pokoje v terezínském dětském domově a přibližuje nejen jejich každodenní strádání, ale především malé radosti a silná přátelství, která na tomto místě vznikala.

 

Výstava bude oficiálně zahájena 27. ledna v 15 hodin úryvkem z divadelní hry Mlčení, kterou nově nastudovali bývalí i současní členové spolku Na cestě.

 

K letošnímu Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu se pojí ještě jedno důležité výročí celosvětového významu. Dne 27. ledna si připomínáme 75 let od osvobození nacistického koncentračního a vyhlazovacího táboru Auschwitz-Birkenau. World Jewish Congress k Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu spouští kampaň #WeRemember. Kampaň si klade za cíl přiblížit tématiku holocaustu a zvýšit povědomí o nebezpečí rasismu, nesnášenlivosti a xenofobii. Je důležité si stále připomínat.

 

Návštěvou otevření výstavy Děvčata z pokoje 28 L410, Terezín budete mít možnost se spolu s námi symbolicky připojit k této celosvětové kampani. #WeRemember.

Termíny

  • 20. 1. 2020 - 26. 2. 2020

Adresa

Kino Vatra
Svárov 1080
755 01 Vsetín

Kontakt

telefon: 571 417 994
e-mail: predprodej@dkvsetin.cz
www: http://www.kinovatra.cz/

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí