Březen měsíc čtenářů - KNIHOVNA UZAVŘENA

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se již tradičně zapojuje do BŘEZNA - MĚSÍCE ČTENÁŘŮ. Letos se jedná o jedenáctý ročník celostátní akce, kterou na podporu čtení vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Návštěvníci knihovny se opět mohou těšit na řadu zajímavých akcí a nabitý program.

Březen měsíc čtenářů - KNIHOVNA UZAVŘENA

 

Ve foyer knihovny lze v průběhu celého března zhlédnout hned dvě výstavy, a to výstavu výtvarných prací žáků ZUŠ Zlín Štefánikova Čtvero ročních období, a dále výstavu Národního památkového ústavu Příběhy stromů Republiky Zlínského kraje 1918-2018. Výstavapřináší prostřednictvím příběhů stromů pohled na sváteční i běžný život ve Zlínském kraji v uplynulých sto letech, především však v období první republiky. Dvacet panelů mapuje více než osm desítek stromů, které měly budoucím generacím připomínat události nebo osobnosti, na které by se nemělo zapomenout. Po dobu trvání výstavy bude možné na recepci ve foyer knihovny zakoupit také související publikaci Příběhy stromů, která zahrnuje materiály, které již nebylo možné v plné šíři na výstavě prezentovat.

 

Fanoušci vizovické skupiny Fleret si určitě nenechají ujít besedu s dvorními autory-textaři této populární kapely Janem Mrlíkem a Liborem Myslivečkem. Beseda  s názvem Aby bylo co zpívat se uskuteční ve středu 11. 3. od 17 hodin.

 

Ve spolupráci s Národním památkovým ústavem byl připraven přednáškový cyklus věnovaný historickým zahradám a parkům České republiky s názvem Střípky z dějin zahradního umění.První přednáška se uskuteční 18. 3. od 17 hodin a Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D., vedoucí Metodického centra zahradní kultury při Národním památkovém ústavu v Kroměříži se v ní zaměří na období středověku a renezance.

 

Ve středu 25. 3. od 17 hodin bude na programu beseda o knize Karel mezi námi s autorským čtením a s písněmi Karla Kryla v podání dua Pavel Foltán & Stanislav Berkovec. Autor knihy, Pavel Foltán, brněnský mediální analytik a právník, ale také umělec a písničkář patřil k nejbližším přátelům Karla Kryla, s nímž několik let úzce spolupracoval. Právě o svém vztahu ke Karlu Krylovi a spolupráci s ním napsal vzpomínkovou knihu Karel mezi námi, ve které popisuje i některé situace z mediálního prostředí, nebo ze života písničkářů.

 

Březnový program knihovny završí 27. 3. tradiční večerní program pro děti Noc s Andersenem -letos na téma S knihou do vesmíru. Děti se prostřednictvím knih a povídání odborníků z Hvězdárny Valašské Meziříčí dozví zajímavá fakta o Slunci, Zemi, Měsíci, planetách i reáliích ze života kosmonautů. 

 

Na obvodních knihovnách a pobočkách v Malenovicích, na Dílech a na Podlesí bude po celý březen probíhat Knižní bazar. Čtenáři můžou do knihovny přinést knihy, které jim doma přebývají nebo si naopak zdarma odnést tituly, které je zaujmou a obohatí jejich domácí knihovničku.

 

Knihovny po celé republice v rámci Března – měsíce čtenářů každoročně oceňují čtenáře roku z různých oblastí. Letos bude oceňování u příležitosti Národních oslav J. A. Komenského věnováno učitelům. Ve Zlíně mohou žáci základních škol po celý březen v anketě SUPER UČITEL – SUPER ČTENÁŘ nominovat učitele, díky kterému hodně čtou a chodí do knihovny.

Termíny

 • 11. 3. 2020 • 17:00
  Výstava Aby bylo co zpívat
 • 18. 3. 2020 • 17:00
  Přednáška Střípky z dějin zahradního umění
 • 25. 3. 2020 • 17:00
  Beseda o knize Karel mezi námi
 • 27. 3. 2020 - 28. 3. 2020
  Noc s Andersenem

Adresa

Krajská knihovna Františka Bartoše
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 573 032 400
e-mail: info@kfbz.cz
www: www.kfbz.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí