Obří deskové hry a optické klamy

Po celé letní prázdniny si malí i velcí budou hrát s obřími deskovými hrami a zkoumat zajímavé optické klamy. Hravá výstava, která bude k vidění poprvé, vychází z úspěšného putovního Festivalu IQ Play. Na akci budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení, zvětšené deskové a společenské hry, které vznikly speciálně pro tuto akci a nebo jich existuje v celé republice jen pár kusů. Ukázky optických klamů byly vyrobeny přímo pro tuto letní akci.

Obří deskové hry a optické klamy

Deskové hry budou rozmístěny ve třech sálech. Některé z nich jsou úplné novinky a na výstavě budou mít svou premiéru. Všechny hry bude možné se naučit pomocí přehledných návodů nebo rad lektorů. Návštěvníci se mohou těšit na klasické deskové hry jako jsou Domino, Pexeso, Kris Kros, Dáma, Mlýn, Puzzle, Šachy nebo Člověče nezlob se. Se společností Mindok vznikla také sada zvětšených smart her. Děti si tak vyzkouší i modernější hry jako je Karkulka, Tři prasátka, King Domino, Goblíci.

Zajímavostí bude výstava Optických klamů od Mindok, které byly vyrobeny unikátně jen pro tuto příležitost. Společnost Efko pro tuto výstavu přiveze zvětšené novinkové deskovky Picaso, Mish Mash a Domalovánky.

V další místnosti bude připravena herna s velkých kostkovištěm a hrací stěnou z chráněné dílny T-Wood. Malí architekti ocení velké množství přírodních i barevných dřevěných destiček Kapla nebo Bioblo. Zvětšené barevné designové stavebnice, které podporují fantazii a zručnost, budou zastoupeny sortimentem společnosti Toypex. Zajímavostí bude také senzorický chodník „Bosá stezka". Koutek pro menší děti bude tvořen malými stolečky a hromadou kostiček Sluban ke stavění čehokoliv podle vlastní fantazie.

Samozřejmostí je dodržování hygienických pravidel vyplývajících z epidemiologické situace v době konání akce. Organizátoři budou pečlivě dbát o čistotu prostor i her samotných. Prosíme proto také návštěvníky o respektování aktuálních hygienických a epidemiologických opatření.

Více informací na www.inspiracezlin.eu.

Termíny

  • 1. 7. 2020 - 31. 8. 2020
    2. podlaží budovy 15

Vstupné

50 Kč, děti do 3 let včetně, ZTP, ZTP/P, média zdarma

Adresa

Krajská knihovna Františka Bartoše
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 573 032 400
e-mail: info@kfbz.cz
www: www.kfbz.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí