Valašské záření

Dvaadvacátý ročník multižánrového festivalu Valašské záření se letos uskuteční! Centrum města jím bude žít ve dnech 11. a 12. září. Festival jako obvykle nabídne dva dny plné koncertů, soutěží, výstav a filmových projekcí, jimiž ožívá celé centrum města. Hlavní program se tradičně odehraje na dvou pódiích – na Svárově a Dolním náměstí.

Valašské záření

 

Největším tahákem pátečního části Valašského záření bude bezesporu populární slovenská pop-rocková skupina No Name, která zahraje od 19 hodin ve velkém sále domu kultury. 

Dalšími magnety páteční části Valašského záření by měla být večerní vystoupení kapel Žlutý pes či The People. Toto seskupení si připravuje atraktivní vzpomínku na nedávno zesnulou pěveckou legendu Karla Gotta. V sobotu se můžete těšit například nad Queen revival a zejména na Dana Bártu s Illustratosphere. O tečku za programem se pak postará vsetínská rocková kapela Waťák. Dvacetileté výročí své existence okoření atraktivními pyrotechnickými efekty.

V centru města bude probíhat oblíbený jarmark, na náměstí Svobody si přijdou na své především děti, kino Vatra a Galerie Stará radnice zpřístupní zajímavé výstavy a po oba dny po setmění spustí svou projekci na Dolním náměstí letní kino. V Panské zahradě zase budou slavit své stoleté působení na Vsetíně místní skauti. Samozřejmostí dvoudenního programu je i pestrá nabídka občerstvení. Nápoje budou stejně jako vloni podávány ve vratných kelímcích.

Organizátoři při přípravách pracují s více variantami, aby byli schopni zareagovat i na případná přísnější omezení v souvislosti s koronavirovou situací.

Termíny

  • 11. 9. 2020 - 12. 9. 2020

Adresa

Vsetín

Kontakt

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí