ZRUŠENO - Hravá výstava Svět kostiček

Milovníci pestrobarevných kostiček LEGO® se mohou těšit na herní výstavu projektu putovních výstav Svět kostiček®, který nabídne největší sbírku továrních setů, města s kolejištěm a architektonických památek. Nebude chybět ani zlínská radnice. Součástí výstavy bude i dětská herna s kostičkami Lego Duplo a Lego Classic. Hravá výstava bude na zlínském zámku otevřená denně od 20. září do 18. října 2020.

ZRUŠENO - Hravá výstava Svět kostiček

Autor výstavy Ing. Arch. Petr Šimr má aktuálně ve sbírce přes 6 580 Lego staveb.

Náplní výstavy bude tematická expozice s městskou tématikou, sestavenou na dioramatu města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Dále se představí také vlastní tvorba vlakových souprav, architektonických památek, modely leteckého a raketového provozu (Nasa Discovery) a vybrané tovární sety.

Nebude chybět filmová tvorba, válečná zóna robotů z edice Lego® Bionicle® a Hero Factory, ale také další zajímavé exponáty ze sbírkových fondů projektu Svět kostiček. Výstavu doplní Lukáš Vičánek ze Zlína, který sbírá slavné architektonické skvosty a pro zlínské zastavení vyrobil baťovské domky nebo zlínskou radnici.

Pro nejmenší stavitele bude ke shlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego® Baby Primo® a naopak pro nejstarší zručné stavitele zajisté může zajímat ediční výběr vozidel Lego® Technic®.

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY: pondělí–pátek od 13.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 17.00 hodin.
Vstupné: dospělí 70 Kč, děti 60 Kč, rodinné 200 Kč. Vstupné pro školní kolektivy je 50 Kč/dítě. V mini obchůdku bude možné zakoupit nové stavebnice LEGO®.

Festival IQ Play podpořilo statutární město Zlín.

Pořadatel: Inspirace Zlín a Živý Zlín

 

Termíny

  • 20. 9. 2020 - 18. 10. 2020

Adresa

Zámek Zlín
Soudní 1
760 01 Zlín

Kontakt

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí