Běh pro paměť národa

V průběhu září a října se opět po celém Česku běhá pro Paměť národa. Běh pro Paměť národa i hlavní program se v sobotu 19. září koná za zpřísněných hygienických podmínek ve Sportparku Rybníček ve Starém Městě. Běžci se mohou registrovat na běh o délce 5 nebo 10 kilometrů, pro děti jsou v okolí Sportparku Rybníček připraveny trasy odpovídající jejich věku. V doprovodném programu nebudou chybět skákací atrakce, sportovní program pro děti, občerstvení. Večerní Koncert pro Paměť národa Adama Mišíka byl zrušen.

Běh pro paměť národa

Součástí Sportparku Rybníček je interaktivní muzeum sportu Človíčkova stezka – celodenní vstupné poputuje na podporu Paměti národa.  

Součástí doprovodného programu Běhu pro Paměť národa ve Sportparku Rybníček bude i stan Českého národního registru dárců dřeně. U něj se odehraje velmi významný okamžik. Na sobotu 19. září připadá Světový den dárců kostní dřeně, organizátoři očekávají  stotisící vstup do Registru.

V Uherském Hradišti připomíná Běh pro Paměť národa výstava na Mariánském náměstí, která nese název Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin. Na výstavních panelech se mohou zájemci seznámit s několika pohnutými osudy a k vidění bude až do 21. září.

Cílem Běhu pro Paměť národa je získat finanční prostředky, díky kterým tato organizace zaznamenává a uchovává příběhy pamětníků 20. století – politických vězňů, válečných veteránů, obětí holokaustu, disidentů a všech bojovníků za svobodu. 

Termíny

  • 19. 9. 2020 • 10:00

Adresa

Sportpark Rybníček
Salašská 2182
68603 Staré Město

Kontakt

telefon: +420 737 436 150
e-mail: pkucerova@sportparkrybnicek.cz
www: sportparkrybnicek.cz

Další informace

Fotogalerie