MUŽ

V nemocniční galerii Patro vystavuje Umprumka UH. Výstava s názvem MUŽ prezentuje veřejnosti práce žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Zastoupeny jsou zde vyučované obory: užitá malba, grafický design a design oděvu. Různorodé výtvarné polohy vystavených prací zahrnují jak volné umění, tak prakticky účelová a funkční řešení. Tvůrčí kreativita, řemeslné provedení i znalost technologie však zůstávají společným jmenovatelem všech vystavených prací.

MUŽ

Termíny

  • 1. 2. 2021 - 20. 4. 2021

Adresa

Galerie Patro
J. E. Purkyně 365
686 68 Uherské Hradiště

Kontakt

telefon: 572 529 111

Další informace

Tvůrčí kreativita, řemeslné provedení i znalost technologie však zůstávají společným jmenovatelem všech vystavených prací. „Jsme v nelehké době, která doběhla i naši výuku na Designu oděvů. Modely vznikaly za nepříznivých podmínek, ve kterých se nevědělo, co se bude a nebude dít. Studenti modely šili převážně doma a ze svých materiálů. I když kolekce není „sjednocená okem“, je sjednocená duchem,“ upřesnila Adéla Jabůrková, vedoucí oboru.

Muž je již od pravěku chápán jako nositel síly a životní energie, v průběhu historie byl také považován za pána tvorstva. Moderní doba pak přiznala značný podíl na světovém dění rovněž ženě. „Muž ustoupil z piedestalu své moci a slávy a připustil, že bez ženy by jen těžko mohl dosáhnout svých vlastních cílů. Muž a žena tedy v současnosti žijí ve zdánlivě křehké symbióze a na světovém dění se podílejí společně,“ doplnila Eva Blahůšková, zástupkyně ředitele.

Výstava potrvá do 20. dubna 2021.

 

https://www.nemuh.cz/doc/v-nemocnicni-galerii-patro-vystavuje-umprumka?fbclid=IwAR3u6tbxR7vw3Y9sa_9dj9RYDeXASHVpiLS-Q79JVqzHDExE56xX4uDlDXM

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí