Rochus pod hvězdami

Blížící se léto na Rochusu přivítáme v pátek 11. června 2021 od 18:00 do 23:00 akcí Rochus pod hvězdami - podvečerní volné prohlídky muzejních expozic. Po dobu konání muzejní noci bude návštěvníkům volně přístupná také barokní kaple svatého Rocha.

Rochus pod hvězdami

V rámci volných prohlídek se budou moci návštěvníci setkat s herečkou a redaktorkou Českého rozhlasu Brno Jarkou Vykoupilovou, která stojí za pořadem Apetýt. Ta bude předčítat z nové knihy Babské rady. Tato publikace spatřila světlo světa letos na jaře a je doplněna fotografiemi právě ze skanzenu Rochus. Veronika Mergentalová předá návštěvníkům své cenné vědomosti o síle léčivých bylin. Návštěvníci muzea se mohou těšit na tajemný výklad o lidové magii a svatojánském čarování, po západu slunce budou na noční červnové obloze moci pozorovat hvězdy s Hvězdárnou z Uherského Brodu. Přírodovědné centrum Trnka při DDM Šikula pak představí noční živočichy, kteří se vyskytují v přírodním areálu Parku Rochus. Na objevování noční přírody si doporučujeme vzít s sebou vhodnou obuv a čelovky.

Děti si přijdou na své při výrobě svatojánských věnečků z bylin nebo dobrodružném hledání zlaté kapradiny. Dámy pak zaujme Pavlína Pelikánová z Přírodní kosmetiky Velehrad, od které se dozvědí, jak si doma připravit voňavé bylinné masti nebo krémy.

Termíny

  • 11. 6. 2021 • 18:00 - 23:00

Adresa

Skanzen Rochus
Mařatice 1797
686 05 Uherské Hradiště

Kontakt

telefon: +420 739 387 774
e-mail: info@parkrochus.cz
www: www.skanzenrochus.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí