Rodičem v době webové

Rodičem v době webové

Termíny

  • 15. 4. 2021 • 18:00 - 20:00

Adresa

Informační centrum pro mládež
Masarykovo náměstí 21
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

www: http://www.icm.uh.cz/

Další informace

První ročník, který se uskutečnil v říjnu 2019 v kině Hvězda, byl pro naše Informační centrum pro mládež další pokořenou metou. Konečně jsme mohli také předat rodičům skrze odborníky moudra, kterak si poradit s potomky trávícími čas v digitální džungli častěji než v té reálné, případně jak tomuto zabránit.
Dalším ročníkem plánovaným na loňský podzim jsme chtěli navázat nit a vyšperkovat to ještě o něco líp, dál a hloub. Dokonce jsme se stali regionálním partnerem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost pro Festival Bezpečného Internetu. Bohužel nám tuto možnost sejít se na stejném místě s novými hosty zhatila koronavirová epidemie. Tak nějak jsme doufali, že přesunem akce se přesune i virus, což se nestalo. Nicméně, konference bude, i když ne úplně tak, jak jsme si plánovali.
Těšit se na vás budeme v oné digidžungli, respektive online vysílání, které rozhodně virus nezhatí. Ze svého domova se připojí hosté Jan Kršňák, který se zabývá tématem digitalizace společnosti, intuitivní pedagogikou a inovativním školstvím; Karolína Presová, rodačka z Vracova, lektorka digitální hygieny a autorka projektu Replug.me; Martin Kožíšek z Akademie CZ.NIC, odborník na sociální sítě a koordinátor projektu Safer Internet; a Michaela Drahoňovská, autorka edukačních her, mj. preventivní hry Městečko Kybernetov zaměřené na téma bezpečnosti při využívání digitálních technologií pro děti od 5 do 9 let.
Má smysl bourat digitální bariéry mezi dětmi a rodiči? Co s mozkem dělá pasivně strávený čas na netu? Jak moc ovlivnil vaše děti celý rok na distanční výuce? Proč se cítíme sami, i když máme spoustu virtuálních přátel? Jak využít čas strávený online aktivně a pozitivně? A proč je základem prevence vybudování důvěrného vztahu s dítětem namísto restrikcí? Tyto a ještě mnohem více dotazů třeba z chatu bude hostům pokládat náš moderátor Jakub Hříbek, student Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě.
Konference proběhne na našem Youtube kanále Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště ve čtvrtek 15. dubna od 18 do 20 hodin.

Více informací najdete také na našem webu www.najdicestu.cz.
Přenos bude probíhat na YouTube kanále ICM.

Akce je pořádána pod záštitou starosty města Uherské Hradiště pana Ing. Stanislava Blahy.
Těšíme se na Vás! 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí