Drobná krása aneb miniatury obuvi

Zlínské muzeum má novou krátkodobou výstavu DROBNÁ KRÁSA ANEB MINIATURY OBUVI. Po letech z přítmí depozitáře zamířil za návštěvníky soubor dekoračních a reklamních předmětů ve tvarech skutečné či fantaskní obuvi z různých časových období a různých destinací, který můžete obdivovat až do února 2022.

Drobná krása aneb miniatury obuvi

Na výstavě uvidíte např. droboučké dámské rokokové střevíčky, lodičky, tradiční japonskou obuv či pryžové galoše a řadu dalších, jež jsou propracované do nejmenších detailů.

Část exponátů tvoří například reklamní předměty dnes už bývalých československých obuvnických podniků, které byly v éře socialismu poměrně oblíbeným artiklem a které měl doma – zejména na Zlínsku – prakticky každý. Neméně zajímavou součástí výstavy jsou archeologické nálezy.

Titěrnost a dokonalost provedení miniaturních botiček vyniká v některých případech i díky umístění v těsné blízkosti jejich předloh ve skutečné velikosti - především pak u lidové a exotické obuvi z různých koutů světa.

Nejatraktivnější pak bude nejspíš kolekce sběratelských předmětů zachycujících dámskou obuv v minulých staletích, jež většinu z nich daroval do muzejní sbírky Jan Pivečka, známý podnikatel a obuvník ze Slavičína, který je získal během svých četných cest po světě. Právě tato kolekce posloužila jako předloha pro soubor fotografií použitých pro výstavní účely.

Pořadatel: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Termíny

  • 10. 9. 2021 - 27. 2. 2022

Vstupné

dospělí 59 Kč, studenti a senioři 39 Kč

Adresa

14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 573 032 111
e-mail: info@14-15.cz
www: www.14-15.cz

Další informace

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí