STARÝ DOBRÝ WESTERN

Ve dnech 7. a 8. srpna 2009 se na Bystřičce přehradě (okres Vsetín) uskuteční jedničkový 11. ročník country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. Pořadatelem je občanské sdružení Country kapela Gympleři Vsetín.

STARÝ DOBRÝ WESTERN

Termíny

  • 7. 8. 2009 - 8. 8. 2009 Nádrž Bystřička

Adresa

Letní kino
Bystřička
75624 Bystřička

Kontakt

telefon: 603415851
e-mail: petra@gympleri.cz
www: www.gympleri.cz

Další informace

Starý dobrý western 2008

Dvoudenní program festivalu je protkán hvězdnými jmény vystupujících, ale představí se také kvalitní amatérské kapely a ke správné atmosféře přispěje spousta doprovodného programu a v rámci programu bude předáno ocenění Association for Main Scene of Country Music za životní přínos hudbě. Specialitou letošního ročníku je dvojnásobný křest nových CD vystupujících kapel; kromě pořádajících Gymplerů pokřtí své nové album také slovenští The Colt.
Velkou hudební lahůdkou letošního ročníku je hudební setkání Pavla Bobka a Charlieho McCoye. Přestože si tito dva již společně zazpívali duet na poslední desce Pavla Bobka, na STARÉM DOBRÉM WESTERNU se tito dva potkají poprvé živě na společném pódiu. Pořadatelé festivalu i samotní účinkující mají pro návštěvníky překvapení mnohem více.

 

Program festivalu začíná v pátek 7. srpna v 16 hodin a hned první festivalový den vystoupí dvě „hvězdy“ - František Nedvěd a Poutníci. Večer bude zakončen country bálem pod širým nebem.

 

Sobotní program začne oproti loňským ročníkům dříve, již v 10 hodin dopoledne, a hned v úvodním hudebním bloku vystoupí Žalman a spol. Z dalších známých jmen se představí bluegrassová legenda Cop (15 hod) a mladá slovenská kapela GrassCountry (17 hod) a gradovat koncerty skupin The Colt, Gympleři a Pavlína Jíšová a přátelé. A na závěr opravdu silný zážitek: trojice zpěváků s doprovodem Druhé trávy - Robert Křesťan, Pavel Bobek a americký zpěvák a hráč na foukací harmoniku Charlie McCoy.

 

Druhá scéna U Mokrošů bude „fungovat“ v sobotu od 13 hodin. Vystoupí I.C.Q., Sova & Slamák, GrassCountry (SR), Druhá šance, Flashback, The Bee Line, Nestíháme a celý program zakončí recitál kapely Petr Brandejs Band.

 

Návštěvníci si mohou vybrat z několika variant vstupného, které zůstává ve stejné výši jako v loňském roce. Nákup permanentky v předprodeji je natolik výhodný, že návštěvníci s permanentními vstupenkami mají páteční program zdarma.

 

Veškeré informace ohledně programu, dopravy i vstupenek najdete na webových stránkách www.starydobrywestern.cz.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí