SOUTĚŽ GALERIE NAD TAJEMNÝM PORTRÉTEM

Máte rádi hádanky? Pro příznivce moderního umění připravila Krajská galerie výtvarného umění soutěž, ve které můžete hrát o jedno ze tří celoročních předplatných časopisu Prostor Zlín.

Termíny

  • 7. 2. 2012 - 31. 3. 2012

Adresa

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 573 032 220
e-mail: info@galeriezlin.cz
www: www.galeriezlin.cz

Další informace

Soutěž galerie nad tajemným portrétem

A protože soutěžní otázka se točí okolo tajemné podobizny, rozhodli jsme se – stejně jako před více než sto lety jeho autor – si také pohrát se širokou paletou barev a jeden z našich obrazů pozměnit. Uhodnete, který z nich je originál?

Můžeme prozradit, že podobizna, která vznikla někdy kolem roku 1908, je dominantou jedné z místností naší stálé expozice na zlínském zámku, kam si ji můžete přijít také prohlédnout. Jde o velmi vzácný autoportrét od Bohumila Kubišty, jednoho z průkopníků moderního výtvarného umění. Jeho příjmení údajně zaujalo i známého pařížského básníka, surrealistu Guillauma Apollinaira: obdivoval Čechy, že mají malíře, který byl „kubistou“ již od narození.
Zkuste se na chvíli vžít do role historiků umění a odhadnout, které z barevných variant jsou falzifikáty, a který obraz je naopak největší vzácností galerie.

Na všechny vaše odpovědi čekáme až do konce března na poštovní adrese Krajská galerie výtvarného umění, náměstí T. G. M. 2570, Zlín, a také na e-mailu blazkova@galeriezlin.cz. Obálku označte soutěžní šifrou „Kubišta“.

 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí