SERIÁL KONCERTŮ DECHOVÝCH HUDEB

Hraje: DH Blatnička a DH Sokolka.

SERIÁL KONCERTŮ DECHOVÝCH HUDEB

Termíny

  • 20. 9. 2012

Vstupné

150,- Kč

Adresa

Hodonín
Národní třída 373/25
695 35 Hodonín

Kontakt

telefon: 518 316 111
e-mail: podatelna@muhodonin.cz
www: www.hodonin.eu

Další informace

DH Blatnička

Tato dechová hudba pochází z malebné obce na Moravském Slovácku v okrese Hodonín a podle ní nese taky svůj název BLATNIČKA. Je to hudba s dlouholetou tradicí. První zmínka o této hudbě je z roku 1878.
Současnou kapelu obnovil v roce 1972 pan Josef Pančík a v jeho práci pokračoval jeho syn František, pod jehož vedením se hudba zařadila mezi známé hudební soubory na moravském Slovácku. Hudba vystupuje na nejrůznějších kulturních akcích po celé republice, pravidelně se představuje i v zahraničí, nejčastěji v Rakousku. Slyšet ji můžete i v rozhlasovém vysílání různých stanic, nebo pokud si pořídíte některý z jejich CD nosičů. V repertoáru naleznete skladby předních moravských a českých autorů dechové hudby, ale i skladby z jiných hudebních žánrů, jako jsou například muzikálové melodie a podobně. Nynějším kapelníkem je Miroslav Zalubil.

DH Sokolka

Jádro kapely tvoří odchovanci dětských a mládežnických hudeb šakvického muzikanta a kapelníka Josefa Šurala.
Historie mládežnické dechovky v Šakvicích sahá do poloviny 70. let 20. století, kdy bývalý křídlovák a kapelník Josef Šural založil první dětskou dechovku v Šakvicích.
V průběhu dalších patnácti let vznikly pod jeho vedením ještě další tři dětské dechovky.
Muzikanti z těchto dechovek hrají dodnes ve známých kapelách jako jsou např. Túfaranka, Lácaranka, Rozmařilka a Sokolka.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí