RockStarNight 3

Ten Years After (uk), Flamengo, L. Pospíšil. Akce se koná ve sportovní hale v Kunovicích.

RockStarNight 3

Termíny

  • 11. 11. 2012 • 18:00

Vstupné

v předprodeji 550 Kč

Adresa

Kunovice (u Uherského Hradiště)
686 04 Kunovice

Kontakt

www: www.mesto-kunovice.cz

Další informace

Kapela TEN YEARS AFTER vznikla v roce 1967 současně s podepsáním smlouvy s vydavatelstvím Decca v Anglii. První album bylo poměrně neúspěšné, ale druhé koncertní Undead (1968), na kterém se již objevil hit "I´m Going Home", - šestiminutová směs blues a rock´n´rollu hraná Alvinovými rychlými prsty a ta se dostala do hitparád na obou stranách A tlantiku. Stonedhenge (1969) se dostala do první desítky v Británii na začátku roku 1969. Kapela se proslavila svým vystoupením na festivalu ve Woodstocku, na kterém zahráli devítiminutovou verzi "I´m Going Home".Příští album Ssssh se dostalo do první dvacítky v USA a Crocklewood Gren, obsahující hitový singl "Love Like a Man" skončilo čtrnácté. Albem Watt završili Ten Years After smlouvu s vydavatelstvím Decca a odešli ke Columbia, u které vydali album A Space in Time (1971), na kterém se také objevil singl "I¨d Love to Change the World". Následující snaha nepřinesla skupině úspěch a ta se po vydání alba Positive Vibrations (1974) rozpadla. V roce 1988 se Ten Years After opět dali dohromady a po více než 15 letech natočili nové album. Na jaře 2002 se Chick Churchill, Leo Lyons a Rick Lee dohodli, že opět obnoví koncertní činnost spolu s novým kytaristou a zpěvákem Joe Coochem.

Album Kuře v hodinkách - jedno z nejzásadnějších alb v české rockové historii slaví letos 40 let od svého vzniku. K tomuto výročí proběhne ojedinělé turné. Kromě Vladimíra Mišíka zahrají členové z původního Flamenga - basista Vladimír " Guma" Kulhánek a kytarista Pavel Fořt. Sestavu dále doplní muzikanti z ETC - Jiří Zelenka (bicí), Pavel Skála (kytary) a další muzikanti k doplnění "flamengovského" zvuku - Jakub Doležal (saxofon, flétna) a Pavel Bohatý (zpěv, klávesy). Během koncertu zazní jak nesmrtelné skladby z legendárního alba, tak ty z dob raných ETC..., samozřejmě současný repertoár ETC až po závěrečný jamsession. Album Kuře v hodinkách je dnes považováno za jeden z nejlepších počinů historie tuzemské populární hudby. Průlomové album, které poprvé předvedlo spojení poezie s rockem a dokázalo, že rock lze zpívat česky. Album, v němž se setkal elektrický bigbít s poezií Josefa Kainara v unikátní symbióze. Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců, at´už z hudebního, výtvarného nebo literárního prostředí.

Luboš Pospíšil, rockový písničkář a skladatel zahájil svou hudební pouť v roce 1969 jako člen legendárního C&K Vocalu, kde se velkou měrou podílel např. na slavném albu Generace.Od roku 1983 je na sólové dráze a vydal několik výtečných alb jako Tenhle vítr jsem měl rád či můžeme si za to oba. Jeho poslední nahrávka z loňského roku nese název Chutnáš po cizím ovoci.Vystoupí v doprodu skupiny 5P.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí