4. ZLÍNSKÝ PIVNÍ KOŠT

Restaurace Zelenáčova šopa Vás srdečně zve na 4. ZLÍNSKÝ PIVNÍ KOŠT. Po dobu pěti dnů můžete ochutnat piva převážně z minipivovarů celé ČR. V nabídce budou nejen "klasické" spodně kvašené ležáky, a vícestupňové speciály, ale i piva svrchně kvašená typu "ALE", "IPA", Stout, žitné a pšeničné. Pivní košt se specializuje především na pivo, které nekoupíte v žádné obchodní síti. Je dovezeno čerstvé přímo z minipivovarů, které si vaří jen pro svou hospodu a nebo blízké okolí.

Termíny

  • 3. 10. 2012 - 7. 10. 2012

Adresa

Zelenáčova šopa
Dlouhá 111
760 01 Zlín

Kontakt

Další informace

4. Zlínský pivní košt

V plánu máme zatím piva z minipivovarů Koníček Vojkovice, Štramberk, Svatováclavský pivovar Olomouc, Parník Přerov, Valášek Vsetín, Valašský pivovar Kozlovice, Virtuální pivovar Nomád, Klášterní pivovar Břevnov, Pivovar Chýně u Prahy, Jihlavský Radniční pivovar a spoustu dalších. Aktuální nabídku budeme mít až na poslední chvíli neb piva jsou převážně nepasterizovaná a nefiltrovaná a tedy živá s krátkou dobou trvanlivostí. Proto provádíme svoz těsně před koštem aby zákazník měl pivo co nejčerstvější tak jak to bylo za starých časů a hlavně bez žádné konzervační chemie. Také je otázkou co bude mít v tu chvíli který minipivovar zrovna navařeno a zaleženo

Stejně jako na minulém koštu se pokusíme přivézt více stupňová piva z Belgie, Holandska a Německa.

Celkem budeme točit na minimálně 15 pípách a nabídka se bude každý den měnit tak aby během pěti dnů měli hosté možnost ochutnat co nejvíce různých piv. Na posledních koštu jich bylo nakonec 63 z 18 minipivovarů zda tento rekord překonáme záleží jen na hostech a jejich chuti.

Již tradičně se bude točit pivo ZLÍNSKÝ ŠVEC z Malenovického pivovaru a krom desítky, pokud vše dobře uzraje, by měla být v nabídce taká 12° ležák a 14° speciál.

Na rozdíl od běžných pivních slavností se bude točit pivo do speciálních sklenic s potiskem koštu, které si bude zákazník moct odnést na památku domů.

Otevřeno bude vždy od 11 do 24°° hodin.

Více zde: http://www.sopa.cz/.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí