Cyklobusy na Valašsku a Hostýnských vrších

Pustevny, Velké Karlovice, Bumbálka…, anebo rozhledna Maruška, vrchol Kelčského Javorníku a samozřejmě Svatý Hostýn. Nejznámější turistické cíle Beskyd a Hostýnských vrchů budou i letos dostupnější pro cyklisty. A to nejen pro ty nejzdatnější, ale i pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Zlínský kraj bude v sezóně vypravovat dvě linky cyklobusů, které zájemce dovezou k hřebenovým partiím nejznámějších pohoří v regionu.

Už od 1. května 2022 vyjedou cyklobusy na Vsetínsko, a to až do 28. září. O volných dnech, tedy vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích vyjede cyklobus v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně a přes Velké Karlovice a Bumbálku vyveze cyklisty až na Pustevny (v 10.17 hodin), odkud se otevírá možnost vyrazit na Radhošťskou cyklotrasu nebo Radegastův okruh. Stejnou trasou se pak cyklobus vrátí zpátky do Vsetína. Po celé prázdniny, tedy od 1. července do 31. srpna, vyrazí cyklobus na Vsetínsko i v pracovní dny. Ve všední dny vyjede autobus s přívěsem na kola v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se v 10.30 hodin vrátí přes Velké Karlovice zpátky do Vsetína. Jízdní řád ke stažení ZDE.

Pravidelný spoj Cyklobus Bečva pojede od 14. května do konce září 2022 na trase Hranice na Moravě – Valašské Meziříčí – Zubří – Rožnov p. R. – Soláň – Velké Karlovice – Bumbálka – Bílá a zpět, a to o víkendech a svátcích. Ráno v 8.00 hodin z Hranic na Moravě, nazpět jede autobus z Bílé v 15.28 hodin. Jízdní řád Cyklobusu Bečva 2022 najdete zde. Mezitím pojede ještě jeden spoj, ale jen mezi Bílou (odjezd v 10.55) a Valašským Meziříčím (odjezd ve 13.00), spoj nejede přes Soláň a Velké Karlovice. Autobus s cyklo přívěsem pojme nejméně 24 jízdních kol. Doporučená je rezervace místa na kolo předem v předprodejních kancelářích AMS a na www.e-jizdenka.cz nebo www.idos.cz.

Od 12. června do 28. září budou cyklobusy jezdit také do Hostýnských vrchů, a to o víkendech a státních svátcích třikrát denně na trase Zlín – Troják – Tesák – Bystřice pod Hostýnem a zpět. Ze Zlína bude autobus vyjíždět ráno v 6.45, dopoledne v 10.20 a odpoledne ve 14.20 hodin, z Bystřice pod Hostýnem ráno v 8.25, v poledním čase ve 12.05 a odpoledne v 16.25 hodin. O letních prázdninách, tedy od 1. července do 31. srpna, budou navíc cyklobusy jezdit po stejné trase i ve všední dny – v 7.40 a 12.30 hodin za Zlína, v 9.00 a ve 14.05 z Bystřice Pod Hostýnem. Jízdní řád ke stažení ZDE.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme