Search

Hravý průvodce po nástropních malbách holešovského zámku

Městské kulturní středisko Holešov představuje novinku turistické sezony 2024. Jedná se o hravého průvodce po nástropních malbách holešovského zámku, které tvoří jedinečnou stálou expozici. V kombinaci se štukovými malbami nemají ve střední Evropě obdoby.

Hravý průvodce se jmenuje Po stopách antických bohů a hrdinů a návštěvníkům přiblíží vybrané malby, které mohou během běžné návštěvy zámku vidět. Sály je provází kreslená postava italského barokního štukatéra Giovanniho Luccheseho, který skutečně žil a pravděpodobně se v 17. století podílel na výzdobě zámku.

Průvodce popisuje dvanáct nástropních maleb, které návštěvník může vidět v sálech prvního patra. Ke každé malbě je přiřazena mapka umístění obrazu a slavná předloha, která mohla být inspirací a nachází se v některém ze světových muzeí. Současně si uživatel přečte i báji, kterou daná nástropní malba zobrazuje. Malými bonusy jsou pak Giovanniho komentáře, díky kterým si návštěvník může lépe představit, v jaké době malby vznikaly. Forma celé skládačky je přitom uživatelsky velmi přívětivá a hravá.

Hravého průvodce najdete v zámeckém informačním centru v Holešově.

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme