Search

Letní Svět hlavolamů a logických her ve Zlíně

Letní Svět hlavolamů a logických her oslaví Rubikovu kostku, zabaví děti, ale i hravé dospělé. Po celé letní prázdniny si malí i velcí návštěvníci 14|15 Baťova Institutu budou užívat logické a smyslové hraní. Letní Svět hlavolamů a logických her představí rodinám s dětmi hry podporující logické myšlení a kreativitu. Návštěvníci si budou moci vyluštit hlavolamy, rébusy a nebude chybět Rubikova kostka, která letos slaví padesát let od svého vzniku. Pro nejmenší děti si chystají smyslové hračky. Herničky vzniknou v sálech 14|15 Baťova Institutu ve Zlíně a otevřeno bude denně od 8. července do 30. srpna.

Velký sál se bude věnovat logickému myšlení a hlavolamům. Hry pochází se sbírek Inspirace Zlín, která se organizací podobných akcí věnuje už osmým rokem. Velká pozornost bude věnována Rubikově kostce, která letos slaví půl století. Za Rubikovou kostkou stojí Ernő Rubik. Maďarský architekt a profesor designu předvedl svůj vynález poprvé 19. května 1974 a od té doby se stal globálním fenoménem, který uchvátil miliony lidí všech věkových kategorií.

Druhá část se zaměří na malé děti, které zvládnou první logické hry už od dvou let. V této části budou hry od Quercetti – logické skládačky, kuličkové dráhy, kolíčkové kompoziční hry, piškvorky a stavebnice.

Ve třetí části společnost 3lobit představí senzorické stany jako ukázku multismyslového prostředí. Zapojení smyslů výrazně pomáhá ke zklidnění i prodloužení doby udržení pozornosti. Cílené nastavení podnětů snižuje smyslové přetížení a vede k aktivizaci mozku i nalezení pomůcek a technik pro zvládání stresu a relaxaci. Multisenzorické prostředí stimuluje všechny smysly – zrak, sluch, hmat, čich i chuť, dále tělo i rovnováhu. Speciálně navržené pomůcky a vybavení jsou vhodné pro děti, dospělé i seniory, pro osoby se speciálními potřebami i pro širokou veřejnost. V jedné části se návštěvníci seznámí s Inmurelaxem s tóny a vibrací, svítícími disky, světelnými kamínky, gelovými podložkami anebo tekutými hodinami.

Doprovodné programy:

  1. 7. od 15 do 16 hodin – Multisenzorické hraní, lektorka Dagmar Mega
  2. 8. od 15 do 16 hodin – Multisenzorické hraní, lektorka Dagmar Mega
  3. 8. od 15 do 18 hodin – Učíme se skládat Rubikovu kostku
  4. 8. od 15 do 18 hodin – Učíme se skládat Rubikovu kostku

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme