V Kroměříži můžete hledat poklad biskupa Bruna

Oblíbená zábavná hra pro malé, mladé i starší Hledání pokladu biskupa Bruna je v Kroměříži připravena také v letošní turistické sezoně. Putování po zajímavých místech, kde se dá leccos poznat, všelicos zažít nebo třeba vidět, je doplněno o sbírání pomyslných mincí (razítek), za něž hráči dostanou skutečnou minci, jaká se v roce 1694 v Kroměříži razila.

Hrací kartičky s pokyny a místem pro razítka si zájemci mohou vyzvednout v Turistickém informačním centru. Při putování po městě pak sbírají razítka, která je možné získat v infocentru, v pokladně arcibiskupského zámku, v Květné zahradě, v Muzeu Kroměřížska na Velkém náměstí, v Expozici Karla Kryla v prostorách Klubu Starý pivovar v Prusinovského ulici, v zrcadlovém bludišti na Velkém náměstí, v Muzeu legend v Kotojedech, v dětském světě na Výstavišti Kroměříž, v čokoládovně Yesterka, v Pražírně kávy Kroměříž nebo na terase hotelu U Zlatého kohouta. Z jedenácti stanovišť stačí navštívit šest a získat na nich na hrací kartu razítka. Po předložení zaplněné kartičky získá „sběratel razítek“ v Turistickém informačním centru Kroměříž pamětní minci a zájemci se mohou vyfotit se samotným biskupem Brunem.

Putování spojené s hledáním pokladu je inspirováno postavou biskupa Bruna ze Schauenburku, který je považován za zakladatele města Kroměříže. Ražbu mincí v Kroměříži ale zavedl až kardinál Dietrichstein v roce 1608 a největší věhlas kroměřížské mince získaly za biskupa Karla II. z Lichtensteinu-Castelcorna.

(oficiální text z www.mesto-kromeriz.cz)

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme