Od května můžete opět vyrazit za zážitky do Vlachovic

Vlachovice na Valašském Klobucku letos nabízejí širší paletu zážitků. Můžete si vybrat exkurzní pátek a navštívit tradiční bednářství, bylinkovou farmu a malebné muzeum. Nebo přijeďte v neděli na výlet naučnou stezkou po tradičních sušírnách ovoce a poznejte historii Vlachovic. Zážitkové dny začínají od května, budou probíhat do konce září.

Zážitkové dny ve Vlachovicích vás zavedou do krásné přírody Bílých Karpat. V obecním muzeu a na naučné stezce přivoníte k minulým časům a příběhům, dozvíte se o ovocnářství, ale i dalších tradicích regionu. Při exkurzích máte jedinečnou příležitost poznat místní řemeslníky a farmáře, nahlédnout přímo do výroby.

Každý pátek můžete navštívit tradiční bednářství a bylinkovou farmu, případně i muzeum. Ochutnáte, přivoníte, podíváte se do unikátní výroby. Neděle zase nabízejí výlet naučnou stezkou po tradičních sušírnách ovoce v kombinaci s poznáním regionu v Muzeu lidové kultury a tradic Vlachovska. Užijete si malebnou krajinu Bílých Karpat. Zážitkové dny začínají od května, budou probíhat do konce září.

Program zážitkových dní ve Vlachovicích:

Exkurzní pátky

  • 10:00      Exkurze do Bednářství Fryzelka
  • 13:00      Exkurze na farmu Květomluva (získala titul Biofarma roku 2023!)
  • 15:00      Návštěva Muzea lidové kultury a tradic Vlachovska

Na exkurze do bednářství a na farmu není potřeba se přihlašovat, stačí přijít. Muzeum bude otevřeno po předchozí telefonické domluvě, alespoň den předem. Exkurze jsou vhodné pro individuální návštěvníky či rodiny. Skupiny nad 15 osob prosíme o objednání zvláštního termínu.

Výletní neděle

  • Procházka naučnou stezkou po sušírnách ovoce (časově dle zdatnosti a volby trasy)
  • Návštěva Muzea lidové kultury a tradic Vlachovska (14:00 – 17:00, v neděli je vždy otevřeno, není potřeba se objednávat)

Exkurzní pátky i výletní neděle probíhají v roce 2023 od května do září. Podrobné informace najdete TADY.

Na Valašské Klobucko se můžete vydat na celý víkend nebo i na dovolenou. Jeho okolí můžete poznávat také prostřednictvím nové mapové aplikace, která je dostupná na www.mapa.valasskeklobucko.cz. Najdete zde tipy na výlety i tipy k návštěvě turistických cílů.

 

Kontaktujte nás

Napište svůj požadavek a my se Vám co nejdříve ozveme