Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice byla založena v roce 1922. Zabývá se šlechtěním a pěstováním révy vinné, výrobou vín z vlastních hroznů a prodejem sazenic. Nabídka řízených degustací a různých posezení buď na „Štýrské terase“, v degustační místnosti zvané Golanské výšiny, a to přímo v areálu stanice nebo v klasickém třistaletém sklepě, který se nachází na ulici Vinařská (stylové posezení až pro 45 osob).

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice

Adresa

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice
Polešovice 634
687 37 Polešovice

Kontakt

telefon: 572 593 385, 602 512 427
e-mail: info@ssvpolesovice.cz
www: www.ssvpolesovice.cz

Další informace

Bližší informace

Šlechtitelská stanice se nachází ve vinařské podoblasti slovácké na Uherskohradišťsku. Vinice leží na chřibských stráních nedaleko od známého hradu Buchlova a zámku Buchlovice.

Odrůdová skladba vinic je velmi bohatá. Pěstujeme přes 300 odrůd a klonů révy vinné. Stanice má dlouholetou tradici. Byla založena již v roce 1922.

Provádíme udržovací šlechtění a novošlechtění ušlechtilé a podnožové révy. Na stanici byly vyšlechtěny stolní velkoplodé odrůdy OLŠAVA, VITRA, POLA a známá moštová aromatická odrůda MUŠKÁT MORAVSKÝ a podnožová odrůda AMOS.

Vyrábíme vína jakostní i přívlastková v široké škále, dále mikrovzorky a speciality novošlechtění. V nově vybudovaném VINAŘSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU propagujeme také vína regionu Uherskohradišťska. Provádíme řízené degustace buď na Štýrské terase s majestátním výhledem do vinic, okolních Chřibů, Bílých Karpat, Vizovických a Hostýnských vrchů nebo v degustační místnosti "Golanské výšiny" a nebo v klasickém třistaletém klenbeném sklepě. Ubytování lze zajistit!!

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí