CHATEAU DE FRONTIERE

Hraniční zámeček Klasicistní stavba postavená rodem Liechtensteinů v letech 1816 – 1827 za účelem relaxace a odpočinku šlechtickému rodu prošla na přelomu let 2017 a 2018 pod dohledem nového majitele rozsáhlou rekonstrukcí, která se svým interiérem i exteriérem snažila co nejvíce přiblížit své původní podobě. Rekonstrukce se však netýkala jen historické budovy, ale i celého přilehlého areálu včetně okolní zeleně.

CHATEAU DE FRONTIERE
Služby
Hosté se mohou ubytovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu v nově zrekonstruovaných pokojích. Gurmány potěší luxusní restaurace s nadstandardními gastronomickými zážitky v podobě jedinečných degustačních menu ve stylu fine dining. Degustaci vybraných moravských vín a pravdu na dně sklenic je možné zažít v zámecké vinárně. O zábavu se postará Chaplin Café, jež poskytuje zázemí vyhřívanému venkovnímu bazénu a zároveň disponuje bowlingovými dráhami i konferenční místností. Návštěvníci na kole, projíždějící významnou cyklostezkou spojující jednotlivé pamětihodnosti Lednicko-valtického areálu, se mohou osvěžit na zahrádce Les Vélos přiléhající k luxusní restauraci a poskytující jídelní menu i široký výběr nápojů. V areálu je možné zajistit svatební obřad od A do Z, stejně tak i oslavu narozenin či promocí. Zároveň je zde možné zorganizovat školení či firemní teambuilding. A co je hlavním zájmem současného majitele? Přistupovat k nádherné stavbě s maximální úctou, pečovat o ni s láskou a nejlepším možným svědomím tak, aby byla památka uznávaného šlechtického rodu zachována pro další generace ve své okouzlující kráse. Poselství historie a svůj odkaz dalším generacím ponesou i dvě pamětní desky, které byly odhaleny na slavnostním otevření u příležitosti zasazení významného stromu a znovuobnovení hraničního potoka.

Adresa

CHATEAU DE FRONTIERE
Hlohovec č. p. 16
691 43 Hlohovec

Kontakt

telefon: +420 731 401 456
fax: +420 519 354 353
e-mail: info@chateaudefrontiere.com
www: www.cgateaudefrontiere.com
Nápis na fasádě stavby Josefa Popellacka z let 1826–1827: "Zwischen Österreich und Mähren" nám připomíná, že hranice mezi Moravou a Dolním Rakouskem vedla až do roku 1920 po jiné linii, než kde jsme na ni zvyklí dnes. Hraniční zámeček byl postaven z jedné poloviny na území Moravy a druhou polovinou stál na půdě Dolního Rakouska. Dnes Hraniční zámeček slouží jako restaurace a hotel.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí