Lyžařský areál Trnava - Luhy

Lyžařský areál Trnava-Luhy leží ve výšce 502 m nad mořem. Celková délka sjezdových tratí je 1030 m. Hlavní sjezdovka je 480 m dlouhá, obrácená k jihu, s nočním osvětlením, v pravé části je snowpark s překážkami (jen přírodní sníh). Lyžařské středisko svými terény uspokojí rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky i pokročilé lyžaře a snowboardisty, běžkaře nevyjímaje. V okolí je při dobrých podmínkách několik navazujících běžkařských stop, také strojově upravovaný 4 km okruh k fotbalovému hřišti a zpět. K dispozici je tažné lano s unašeči, vhodné pro začátečníky a děti, slouží také jako „přibližovadlo“ z parkoviště k pokladně vleku. Nechybí ani “pohádková” slalomová trasa. K dispozici je lyžařská škola, občerstvení i půjčovna lyží.

Lyžařský areál Trnava - Luhy
Služby
lyžařský vlek, dětský vlek, umělé zasněžování, upravené běžkařské trasy, večerní lyžování, snowpark, občerstvení, bezplatné parkování, wifi zóna, ubytování, sauna, lyžařská škola SKI PINGI, půjčovna lyží, SKI bufet s temperovaným stanem Apres-Ski, dětský koutek s odpočívárnou

Adresa

Rekreační středisko Trnava
Trnava č. ev.13
763 18 Trnava

Kontakt

telefon: +420 577 988 212, +420 602 747 827, +420 731 511 747
e-mail: info@rstrnava.cz
www: www.rstrnava.cz/lyzovani/

Další informace

Celková kapacita areálu je 1870 osob/hod. Celková délka sjezdových tratí je 950 m. Sjezdovka je 400m dlouhá, obrácená k jihu, s nočním osvětlením, v levé části je snowpark s překážkami (jen přírodní sníh). Technický sníh zajišťují tři sněžná děla a dvě zasněžovací tyče, ke každodenní úpravě používáme rolbu Kässbohrer. K vleku POMA přibylo v roce 2008 v dolní plytké části sjezdovky 100 tažné lano s usnašeči, vhodné pro začátečníky a děti, které zároveň poslouží jako "přibližovadlo" z parkoviště k pokladně vleku.

V sezóně 2011/2012 je novinkou ještě další 50m lano pro nejmenší, tentokrát bez madel, která někdy činí začátečníkům problémy, nechybí ani "pohádková" slalomová trasa.

Lyžařská škola SKI PINGI www.skipingi.cz nabízí v areálu privátní a skupinovou výuku lyžování a snowboardingu. Pod vedením zkušených instruktroů můžete absolvovat první "krůčky" na lyžích či snowboardu, nebo také zdokonalovat své již získané lyžařské umění.

K většímu komfortu lyžařů a jejich doprovodu přispívá dobře zásobovaný SKI bufet s novým Apres-Ski stanem s výhledem na svah, a dětský koutek s odpočívárnou. Také sváteční lyžaři bez vlastního vybavení  nepřijdou zkrátka, neboť mohou využít nabídky malé půjčovny lyží a lyžařských bot. Celý areál je ozvučen.

Vzhledem k dobré poloze a kvalitnímu zázemí máme sezónu obvykle od poloviny prosince do konce března, vleky jsou v provozu každý den v týdnu včetně večerního lyžování.

Příjezdová cesta je udržovaná, k dispozici jsou tři neplacená parkoviště, nejbližší sjezdovce je 50m.

Lyžařské středisko svými terény uspokojí rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky i pokročilé lyžaře a snowboardisty, běžkaře nevyjímaje. V okolí je při dobrých podmínkách několik navazujících běžkařských stop. Každoročně připravujeme strojově upravovaný 4km okruh k fotbalovému hřišti a zpět.

Přilehlé Rekreační středisko navíc nabízí v době oběda teplá hotová jídla. Zrekonstruované relaxační centrum s bazénem, saunou a whirpoolem Vám poskytne úlevu po celodenním lyžování (je lepší předem telefoniky nebo osobně objednat).

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí