Lázně Zlín-Kostelec

Kostelecké minerální prameny byly využívány k léčbě již od roku 1742, ale lázně tu byly postaveny až začátekm 20. století rakouským šlechtickým rodem Seilernů. Budovy byly vystavěny v pozdně barokním slohu. Lázně jsou známé svými sirnými prameny a léčí se zde nemoci pohybového ústrojí a nemoci kožní.

Lázně Zlín-Kostelec
Typ památky nebo kulturního zařízení
lázeňské zařízení
Přístupnost tělesně postiženým
budova hotelu ano, lázeňský provoz ne, přístup k vyhřívaným bazénům ano
Akceptované způsoby platby
hotově v Kč, platební kartou, složenkou, fakturou - z fondu FKSP, bankovním převodem, Sodexo Flexi Passy
Služby
lázeňské a relaxační procedury, hotel, půjčovna kol, tenisový kurt, volejbalové hřiště, minigolf, stolní tenis, vyhřívané venkovní bazény, whirpooly, dětské brouzdaliště, restaurace, konferenční prostory, pizzerie, denní bar, golfový areál, největší indoor golf ve Zlínském kraji, hudební večery (živá i reprodukovaná hudba)
Jazyky personálu
český, anglický, německý

Adresa

Lázně Zlín-Kostelec
Lázně 493
763 14 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 152 111, +420 777 914 848-9
fax: +420 577 152 166
e-mail: pobyty@laznekostelec.cz
www: www.laznekostelec.cz

Další informace

V areálu lázní se nachází hotel s kapacitou 192 lůžek. Nechybí tu denní kavárna s připojením wifi, restaurace, pizzerie, bar, taneční kavárna, salonky a terasa. Vedle lázní se nachází lázeňská kaple, kterou vysvětil sám olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Mons. Jan Graubner.

Od května do září můžete využít vyhřívané venkovní koupaliště. Plavecký bazén, 2 whirpooly, bazén pro neplavce, bazén pro děti a brouzdaliště jsou vyhřívány na 28–30°C. V areálu lázní je tenisový kurt s umělým povrchem, volejbalové hřiště, minigolf, půjčovna kol a golfový areál.

Golfový areál nabízí zázemí kvalitního 9jamkové hřiště, driving range s s 15 odpališti, cvičný putting green a chipping green s písečným bunkerem. K dispozici je i největší indoor golf ve Zlínském kraji s celoročním provozem. V indooru je k dispozici 5 tréninkových odpališť a jemně modelovaný cvičný green se šesti jamkami. Součástí golf klubu je About Golf 3D simulátor a Pro shop.

Lázně Kostelec se nachází v předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů, jsou proto ideálním místem pro turistiku a cykloturistiku. Lázněmi prochází cyklostezka s ideálním povrchem i pro in-line bruslaře, která spojuje Zlín se zoologickou zahradou, zříceninou hradu Lukov a hradem Malenovice.

 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí