Zámek Uherský Ostroh - podzemí zámku

Nová expozice v podzemí ostrožského zámku je zpřístupněna veřejnosti od 1. května 2015. Jedná se o ojedinělý projekt, který je v České republice unikátem. Tato prohlídková trasa se skládá z několika místností, kde mohou děti i dospělí zapomenout na vnější svět a mohou se nechat unést interaktivní hrou okamžiku.

Zámek Uherský Ostroh - podzemí zámku
Akceptované způsoby platby
hotově, platba kartou

Adresa

Zámek Uherský Ostroh
Zámecká 24
687 24 Uherský Ostroh

Kontakt

telefon: 572 503 960
e-mail: infocentrum@uhostroh.cz
www: www.uhostroh.cz

Další informace

PODZEMÍ ZÁMKU

Podzemí zámku v Uherském Ostrohu bylo dlouhé desetiletí nevyužívané. V roce 2013 zde byla poprvé představena expozice Křišťálová jeskyně, která byla hojně navštěvována, proto se Město Uherský Ostroh rozhodlo pokračovat v jejím rozšíření. Jedná se o ojedinělý projekt, který je v České republice unikátem.

Tato prohlídková trasa se skládá z několika místností, kde mohou děti i dospělí zapomenout na vnější svět a mohou se nechat unést interaktivní hrou okamžiku.

1. Křišťálová jeskyně

Tématem je voda, jejíž transparentnost a křehkost se odráží ve skleněné kapce. Jednotlivé kapky pak vytvářejí masu tekoucí vody. Voda je symbolem života a stejně jako světlo se rozlévá a prosakuje skrze celou klenbu. Stejně jako v jeskyních narůstají krápníky, tato místnost se každým rokem rozrůstá a žije.

Realizace: sklářský tým Penocze 

2. Paměť světa - Atlantida

Druhá část 3D interaktivní expozice nabízí jedinečnou možnost "vstoupit do obrazu", stát se jeho součástí, ztratit se v zrcadle, zažít pocit 3D prostoru nebo objevovat skrytý poklad. Můžete obdivovat miliony let staré kameny, krystaly, polodrahokamy, krásu obrazů Zdeňka Hajného nebo se nechat unášet tóny hudby a měnících se kompozic obrazů a vesmíru.

Realizace: Ema Hajná, Martin Šrámek a Petr Čermák

3. Planeta jednorožců Lukuma

Záměrem poslední místnosti této prohlídkové trasy je navodit v člověku pocit, že byl hozen časem do jiné dimenze. Cílem je, aby návštěvník, který vkročí na tuto planetu, pocítil mír a lásku.

Realizace: Art klub Haštera

Prohlídky začínají v každou celou hodinu. Skupiny nad 15 osob je nutné objednávat dopředu. Vstupenky na poslední prohlídku nutno zakoupit 30 minut předem.

 

OTEVÍRACÍ DOBA:

ČERVEN, ZÁŘÍ -  Úterý - Pátek: 13.00 - 16.00

                                        Sobota – Neděle: 10.00 – 12.00, 14.00 – 17.00

ČERVENEC, SRPEN – Úterý – Neděle: 10.00 – 12.00, 14.00 – 17.00 

KVĚTEN, ŘÍJEN Sobota - Neděle: 9.00 - 11.00, 14.00 – 17.00, v pracovní dny pouze na objednání

LISTOPAD - DUBEN Pouze na objednání

CENA VSTUPNÉHO: 70 Kč dospělí, 50 Kč děti, studenti, důchodci, 200 Kč rodinné vstupné.

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE V INFORMAČNÍM CENTRU PŘÍZÁMČÍ.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí